اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

کارت گرافیک جدید از سری HOF با شش گیگابایت حافظه رم

۵۷۹ شماره اطلاع نامه : کارت گرافیک جدید از سری HOF با شش گیگابایت حافظه رم ۱۳۹۳/۰۴/۰۳ کارت گرافیک جدید از سری HOF با شش گیگابایت حافظه رم فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات کارت گرافیک جدید از سری HOF با شش گیگابایت حافظه رم

کارت گرافیک جدید از سری HOF با شش گیگابایت حافظه رم

بعد از شرکت Galaxy حال نوبت به شرکت KFA2 رسیده تا کارت گرافیک شش گیگابایتی خود از سری HOF را معرفی کند. این کارت گرافیک قدرتمند به نام KFA2 GeForce GTX 780 از سری کارتهای HOF میباشد که از برد مدار سفید رنگ ساخته شده و دارای شش گیگابایت حافظه رم است و از مدار تغذیه ولتاژ 10 فاز بهره میبرد. تراشه های حافظه رم در این مدل ساخت شرکت ELPIDA ژاپن می باشند.

همه ویژگیهای این مدل به غیر از حافظه 6 گیگابایتی آن با مدل قبلی که سال گذشته معرفی شد و از 3 گیگابایت حافظه رم برخوردار بود، برابر است. سرعت پردازنده گرافیکی این کارت 1019 مگاهرتز (سرعت مرجه 863 مگاهرتز) بوده و در حالت Boost تا 1071 مگاهرتز (سرعت مرجع 928 مگاهرتز) قابل افزایش است. همچنین سرعت موثر حافظه رم در این مدل 6008 مگاهرتز می باشد. پردازنده گرافیکی این کارت گرافیک از ریز معماری GK110 بهره گرفته و از 2304 هسته داخلی تشکیل شده است. 192 واحد پردازشی کار ترسیم و محاسبه بافت تصاویر را به عهده دارند و 48 واحد محاسبه رنگ آمیزی تصاویر نیز، پردازش رنگها را به انجام خواهند رساند.

پهنای باندی که در اختیار حافظه رم این کارت قرار دارد 384 بیت می باشد. از دیگر خصوصیات فنی این کارت گرافیک میتوان به خازنهایی از جنس تانتال (فلز تانتال)، مدار کنترل تغذیه 10 فاز و تراشه های با کیفیت برای حافظه رم که ساخت شرکت ELPIDA ژاپن است نام برد. در نگاه دقیق تر می توان دو کانکتور برق PCIe 2x8-pin بر روی این کارت مشاهده کرد. سیستم تهویه این کارت از دو فن 90 میلیمتری که در بالای کارت تعبیه شده و یک رادیاتور آلومینیومی که با 4 لوله به قطر 6 میلیمتر، کار انتقال حرارت پردازنده گرافیکی و دفع آن را به عهده دارند. فن های 90 میلیمتری این کارت قادرند با سرعت 3600 دور در دقیقه کار تهویه هوای گرم در پشت پره های سینک را به خوبی به انجام برسانند.

شهر سخت افزار