اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

جنگ قیمت در بین سازندگان حافظه های SSD

۵۸۰ شماره اطلاع نامه : جنگ قیمت در بین سازندگان حافظه های SSD ۱۳۹۳/۰۴/۰۳ جنگ قیمت در بین سازندگان حافظه های SSD فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات جنگ قیمت در بین سازندگان حافظه های SSD

جنگ قیمت در بین سازندگان حافظه های SSD

صاحبنظران صنعت حافظه های SSD معتقدند بزودی جنگی تمام عیار بین تولید کنندگان این نوع حافظه ها برای شکستن قیمتها آغاز خواهد شد. تولید کنندگان مهم تراشه های NAND نظیر Micron Technology از فروش چیپ های مخصوص این نوع حافظه ها به تولید کنندگان دیگر خودداری کرده است تا با بالا بردن تولید حافظه های SSD خود با مارک Crucial بتواند هر سه ماه به یک بار، عرضه حافظه های Crucial را دو برابر نماید.

شرکت Kingston نیز با اقدامی مشابه، تعداد حافظه های SSD خود را به ششصد هزار عدد در ماه رسانده است تا با رقیبان مهمی چون SanDisk و Samsung به رقابت بپردازد. تولید کنندگان حافظه های SSD در صدد هستند از فناوریهای جدید مانند استاندارد M.2 و چیپست های جدید سری 9 اینتل در تولیدات جدبد خود بیشتر بهره ببرند. از طریق بهره گیری از استاندارد M.2 میتوان با استفاده از پورت PCI-Express 2.0 x2 به سرعت 10 گیگابیت در ثانیه در انتقال داده ها دست یافت و حتی در برخی تجهیزات غیر استاندارد (PCI-Express 2.0 x4) تا 20 گیگابایت در ثانیه نیز قابل انتقال است. پیاده سازی درگاههای مطابق با استاندارد M.2 میتواند راه را برای پشت سر گذاشتن درگاههای 2.5 اینچی SATA که در حال حاضر پرفروش ترین نوع حافظه های SSD هستند در آینده نزدیک هموارتر نماید.

شهر سخت افزار