اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

معرفی دو مادربرد Z97 از شرکت ASRock

۵۸۲ شماره اطلاع نامه : معرفی دو مادربرد Z97 از شرکت ASRock ۱۳۹۳/۰۴/۰۴ معرفی دو مادربرد Z97 از شرکت ASRock فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات معرفی دو مادربرد Z97 از شرکت ASRock

معرفی دو مادربرد Z97 از شرکت ASRock

پس از معرفی پردازنده G3258 در نمایشگاه کامپیوتکس توسط اینتل به مناسبت بیستمین سالگرد تولد نسل Pentium، شرکت ASRock نیز دو مدل از مادربردهای سری Z97 خود را که مخصوص این پردازنده طراحی شده اند رونمایی کرد. این دو مدل در دو سایز ATX و Micro ATX به ترتیب به نامهای Z97 Anniversary و Z97M Anniversary معرفی شده اند. بر روی هر دو مادربرد ویژگی جدیدی بنام Pentium Anniversary Boost وجود دارد که مخصوص اورکلاکرهاست و به آنها اجازه میدهد به سادگی هرچه تمامتر و فقط با فشار چند کلید، توان کاری سیستم خود را به حداکثر برسانند.

بر خلاف دیگر تولید کنندگان مادربرد که برای پشتیبانی از پردازنده های جدیدتر، تنها به ارتقاء بایوس اکتفا میکنند، شرکت ASRock با ارائه این ویژگی برای کسانی که پردازنده Pentium G3258 Anniversary Edition را بر روی این مادربردها نصب کرده اند، این امکان را فراهم میسازد تا پس از روشن کردن سیستم و تنها با فشار دادن کلید "P" وارد محیط تنظیمات شده و فرکانس پردازنده خود را به دلخواه تغییر دهند. ویژگی Pentium Anniversary Boost بقیه کارها را به عهده گرفته و قطعات مربوطه را به طور خودکار تنظیم خواهد کرد.

با این کار امکان بالا بردن سرعت پردازش CPU از 3.2 گیگاهرتز تا 4.2 گیگاهرتز به سادگی میسر خواهد بود. در کنار ویژگی بالا، امکانات شایان توجه دیگری نیز بر روی این سری مادربردها وجود دارد، از جمله بکارگیری خازنهای ویژه از نوع ELNA برای پخش زنده و شفاف صداها و بهره گیری از فناوری ASRock Super Alloy که با پایین آوردن ظریب حرارتی، عمر قطعات و دوام آنها را دو چندان میکند. همچنین امکان اتصال به شبکه های گیگابیتی و امکان پشتیبانی از سه مانیتور به صورت همزمان (از طریق خروجیهای ویدئویی D-Sub, DVI-D, HDMI) از خصوصیات منحصر بفرد این دو سری مادربردهاست.

علاقمندان اورکلاک باید بدانند دستشان برای بالابرده توان پردازش CPU های Pentum G3258 تا 50 درصد باز است. بدین معنی که با تنظیم فرکانس CPU بر روی 4.5 گیگاهرتز تا 40 درصد و در محدوده 4.8 گیگاهرتز تا بیش از 50 درصد افزایش بازدهی را شاهد خواهند بود و اورکلاکر های حرفه ای بخوبی درک خواهند کرد که این رقم فوق العاده ای محسوب میشود. با وجود قابلیت Pentium Anniversary Boost بر روی هر دو مدل Z97 Anniversary و Z97M Anniversary فرقی نمیکند که شما اورکلاکر مبتدی هستید یا حرفه ای، هر کدام که باشید تنظیم توان پردازنده Pentium G3258 Anniversary Edition با فشردن چند کلید در دستان شماست.

شهر سخت افزار