اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

آغاز فروش پردازنده های چهار هسته ای Intel Devil’s Canyon

۵۸۶ شماره اطلاع نامه : آغاز فروش پردازنده های چهار هسته ای Intel Devil’s Canyon ۱۳۹۳/۰۴/۰۷ آغاز فروش پردازنده های چهار هسته ای Intel Devil’s Canyon فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات آغاز فروش پردازنده های چهار هسته ای Intel Devil’s Canyon

آغاز فروش پردازنده های چهار هسته ای Intel Devil’s Canyon

شرکت اینتل که در نمایشگاه Computex امسال پردازنده های Devil’s Canyon را معرفی و حتی تعدادی از آنها را پیش فروش نمود، حالا رسماً فروش این نسل از CPU ها را آغاز کرده است. این سری پردازنده های چهار هسته ای که از معماری 22 نانومتری بهره می گیرند بر روی مادربردهایی که از سوکت 1150 پشتیبانی می کنند قابل نصب هستند.

پردازنده های Devil’s Canyon در گروه پردازنده های نسل Haswell قرار میگیرند و برای اورکلاکینگ طراحی شده اند. بدین معنی که با تنظیم ولتاژ کاری این نوع پردازنده ها میتوان سرعت پردازشی آنها را بالاتر برد. مدار الکتریکی این پردازنده ها از نظر ظرفیت تحمل میزان بار الکتریکی، قوی تر از مدلهای دیگر است و جنس ماده ای که فضای بین سطح فلزی انتقال حرارت (IHS) و چیپ اصلی پردازنده (Die) را پر میکند از مواد با کیفیت تری انتخاب شده است تا دمای تولید شده توسط تراشه اصلی به صورت بهینه تری تهویه و دفع شود.

از این سری پردازنده ها فعلا دو مدل به فروش می رسد. مدل اول Core i5-4690K از 6 مگابایت L3 Cache برخوردار است و با سرعت 3.50 گیگاهرتز در حالت نرمال و 3.90 گیگاهرتز در حالت توربو کار می کند. مدل بعدی Core i7-4790K دارای سرعت پردازشی 4.00 گیگاهرتز در حالت عادی و 4.40 گیگاهرتز در حالت توربو خواهد بود و دارای 8 مگابایت L3 Cache و قابلیت پردازش چند نخی (HyperThreading) نیز می باشد که به معنی در دسترس بودن 8 هسته منطقی برای سیستم عامل خواهد بود. پردازنده Corei5-4690K به قیمت دویست و پنجاه دلار و مدل Corei7-4790K نیز به قیمت سیصد و پنجاه دلار امریکا به فروش میرسند.

شهر سخت افزار