اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

کروم بوکس هدیه ویژه گوگل به معلمان مدارس

۵۸۷ شماره اطلاع نامه : کروم بوکس هدیه ویژه گوگل به معلمان مدارس ۱۳۹۳/۰۴/۰۷ کروم بوکس هدیه ویژه گوگل به معلمان مدارس فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات کروم بوکس هدیه ویژه گوگل به معلمان مدارس

کروم بوکس هدیه ویژه گوگل به معلمان مدارس

گوگل با عرضه "کروم بوکس" پرقدرت وارد دنیای معلمان و دانش‌آموزان شده و حالا با عرضه سرویس منحصربفرد "گوگل پلی برای آموزش" راه خود را برای کسب نفوذ تجاری در این حوزه دو چندان کرده است. تحت سرویس موسوم به Google Play for Education معلمان می توانند مواد آموزشی لازم برای شاگردان خود تهیه کرده و دانشجویان نیز برای توسعه دانش خود بهره‌مند شوند.

به اشتراک گذاری اپلیکیشن‌های مبتنی بر کروم توسط معلمان با همه دانش‌آموزان یک کلاس و یا با عده ای برگزیده از یک کلاس از ویژگی‌های سرویس جدید است. مواد آموزشی بنیاد آموزشی CK-۱۲، Techsmith Snagit و GeoGebra از مواد آموزشی موجود بوده و به زودی سایر مواد آموزشی به سرویس گوگل پلی افزوده خواهد شد. معلمان همچنین می توانند کتاب ویژه‍ای را با یک دانش آموز به اشتراک بگذارند و یا برای یک گروه سنی در نظر بگیرند. ویدئو‌های آموزشی، تکالیف خانگی دانش‌آموزان و مطالب مفید برای یک کلاس از طریق کروم بوکس قابل اشتراک گذاری بین معلمان و دانش‌آموزان است. گوگل اعتباری معادل ۲۰ دلار را برای فعال کردن "گوگل پلی برای آموزش" به مدارس اختصاص داده که از ۱۵ جولای در دسترس خواهد بود.

برسام