اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

SSD جدید Transcend با ظرفیت بالای 1 ترابایت

۵۸۹ شماره اطلاع نامه : SSD جدید Transcend با ظرفیت بالای 1 ترابایت ۱۳۹۳/۰۴/۰۸ SSD جدید Transcend با ظرفیت بالای 1 ترابایت فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات SSD جدید Transcend با ظرفیت بالای 1 ترابایت

SSD جدید Transcend با ظرفیت بالای 1 ترابایت

اغلب SSD ها و یا درایو های حالت جامدی که روانه بازار می شوند، معمولا ظرفیت بالایی برای دخیره سازی ندارند و کاربران را از این بابت دچار مشکل می کنند. از این رو کمپانی Transcend، محصولی از این دست را با ظرفیت بالای 1 ترابایت به تولید رسانده است. درایو حالت جامد این کمپانی که SSD370 نام گرفته است، از خانواده 2.5 اینچی ها محسوب می شود و با بهره گیری از رابط پرسرعت SATAIII و همچنین ویژگی هایی همچون DevSleep رضایت کاربر خود را جلب خواهد نمود.

به گفته تولید کننده، SSD370 از با کیفیت ترین چیپ های NAND FLASH تولید شده و با استفاده از کنترلر TS6500 و حافظه نهان DDR3، سرعت خواندن و نوشتن را به 570 و 470 مگابایت بر ثانیه افزایش می دهد و در اجرای برنامه ها با سرعت بالا نیز تاثیری چشمگیر دارد. ویژگی DevSleep در واقع چیزی شبیه به Stand by کردن کامپیوتر است. در این مکانیزم زمانی که کاربر از درایو استفاده نمی کند، رابط SATA خاموش می شود و در مواقع نیاز در کم تر از 20 ms فعالیت خود را شروع می کند.

SSD Scope نیز برنامه ای خاص است که توسط کمپانی تولید کننده برای اطمینان از سلامت درایو در اختیار کاربر قرار می گیرد. این برنامه که امکان دانلود رایگان آن از وب سایت رسمی این شرکت امکان پذیر شده است، اطلاعاتی را در مورد درایو به کاربر خود می دهد و به راحتی امکان پاک سازی اطلاعات را در فضایی امن فراهم کرده می کند. گذشته از این موارد پشتیبانی از مواردی همچون TRIM، NCQ، Block Management و Wear Leveling نیز از دیگر ویژگی های این محصول به شمار می روند. این درایو حالت جامد، در ظرفیت های 32، 64، 128،256، 512 و 1 ترابایت به تولید رسیده و به ترتیب دارای قیمتی معادل 49، 59، 99، 169، 319 و 679 دلار می باشد. همچنین سه سال ضمانت و خدمات پس از فروش کمپانی Transcend نیز برای این محصول در نظر گرفته شده است.

شهر سخت افزار