اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

آداپتور پر قدرت شبکه بی سیم از شرکت TRENDnet

۵۹۶ شماره اطلاع نامه : آداپتور پر قدرت شبکه بی سیم از شرکت TRENDnet ۱۳۹۳/۰۴/۱۱ آداپتور پر قدرت شبکه بی سیم از شرکت TRENDnet نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات آداپتور پر قدرت شبکه بی سیم از شرکت TRENDnet

آداپتور پر قدرت شبکه بی سیم از شرکت TRENDnet

شرکت TRENDnet از تولید کنندگان مطرح تجهیزات شبکه های بی سیم، محصول جدید خود به نام TEW-806UBH که از سری آداپتور های AC600 به حساب می آید را به بازار معرفی کرد. این مدل که از پروتکل IEEE 802.11 ac به طور کامل پشتیبانی می کند، قادر است سرعت و کیفیت ارتباط بسیار بهتری در این گونه شبکه ها ارائه داده و همچنین محدوده وسیعتری را تحت پوشش امواج بی سیم قرار دهد. این آداپتور بی سیم بر روی هر دو سیستم عامل Windows و Mac قابل نصب و استفاده می باشد.

با توجه به سرعت بالاتر در شبکه های AC، این آداپتور قادر است با سرعت 433 مگابیت در ثانیه به ارسال و دریافت اطلاعات بپردازد و در شبکه های بی سیم که از پروتکل IEEE 802.11 n بهره می گیرند، می تواند با حداکثر سرعت 150 مگابیت بر ثانیه نقل و انتقال اطلاعات را به انجام برساند. این آداپتور که از پورت USB 2.0 استفاده می کند با داشتن وزنی کمتر از 17 گرم و مصرف بسیار پایین 300 میلی آمپر، علاوه بر شرکت ها برای کاربران خانگی و نصب بر روی لپ تاپ نیز انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود.

آنتن حساس و با کیفیت این آداپتور، توانایی پوشش شعاع گسترده تری را داشته و از لحاظ کیفیت برقراری ارتباط نیز از محصولات مشابه که از پروتکل شبکه های AC پشتیبانی می کنند، بسیار بهتر عمل می کند. آنتن این آداپتور قادر است به هر جهتی آزادانه بچرخد و متخصصین شبکه های بی سیم به راحتی می توانند آن را در مناسب ترین جهت و زاویه تنظیم نمایند تا از حداکثر کارآیی و کیفیت این آداپتور بهره ببرند. آداپتور TEW-806UBH به دلیل برخورداری از آنتن حساس تر فادر است در فواصل دورتری از نقطه دسترسی مرکزی (Access Point) نصب شده و با وجود داشتن فاصله بیشتر از آن، کیفیت ارتباط بهتر و همچنین سرعت ارسال و دریافت بالاتری را برای کامپیوتری که از آن استفاده می کند فراهم آورد.

شهر سخت افزار