اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

Mugen MAX، خنک کننده ای بی صدا برای تمامی سوکت ها

۶۰۱ شماره اطلاع نامه : Mugen MAX، خنک کننده ای بی صدا برای تمامی سوکت ها ۱۳۹۳/۰۴/۱۴ Mugen MAX، خنک کننده ای بی صدا برای تمامی سوکت ها کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات Mugen MAX، خنک کننده ای بی صدا برای تمامی سوکت ها

Mugen MAX، خنک کننده ای بی صدا برای تمامی سوکت ها

کمپانی ژاپنی Scythe از بنیان گذاران صنعت خنک کننده و کولر، بار دیگر محصولی قدرتمند را با بهره گیری از محصول استثنایی خود Mugen به تولید رسانده است. این محصول که با عنوان Mugen MAX معرفی شده، از هیت سینک و پلتفرمی با طراحی نوین بهره می برد و به خوبی گرمای تولید شده توسط پردازنده را دفع می کند.

Mugan MAX که بدون فن، تقریبا 720 گرم وزن دارد، از طراحی نوینی برای تولید هیت سینک بهره برده است و به همراه 6 لوله انتقال حرارت و پلتفرمی از جنس مس، در افزایش کارایی پردازنده در فشار کاری بالا تاثیر به سزایی دارد. گذشته از این مورد، وجود فاصله کم (2.5 میلی متر) بین فین ها (fin) و همچنین استفاده از ساختاری سه بعدی برای انتقال حرارت و تهویه هوا بین آنها نیز دیگر ویژگی منحصر به فرد این محصول محسوب می باشد، چرا که موجب بهبود عملکرد خنک کننده در سرعت های پائین فن می شود.

این خنک کننده 161 میلی متری که تقریبا قابل نصب در هر کیس و برروی هر سوکتی می باشد، از یک فن 140 میلی متری بهره می برد که سرعت چرخش آن چیزی بین 500 و 1300 دور در دقیقه گزارش شده است. همچنین طبق گزارش تولید کننده، فن در نظر گرفته شده برای این محصول، در هر ساعت تقریبا 63.5 تا 165.1 متر مکعب جریان هوا را از خود عبور می دهد و با تولید صدایی فوق العاده کم (30.7 دسیبل) در فشار کاری بالا کاربر خود را به خوبی راضی خواهد کرد.

شهر سخت افزار