اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

گیگابایت باردیگر با مادربوردی از سری H81 به میدان آمد

۶۱۳ شماره اطلاع نامه : گیگابایت باردیگر با مادربوردی از سری H81 به میدان آمد ۱۳۹۳/۰۴/۱۹ گیگابایت باردیگر با مادربوردی از سری H81 به میدان آمد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات گیگابایت باردیگر با مادربوردی از سری H81 به میدان آمد

گیگابایت باردیگر با مادربوردی از سری H81 به میدان آمد

کمپانی گیگابایت که از تولید کنندگان بنام قطعات کامپیوتری به خصوص مادربوردهایی با کیفیت است، بار دیگر مین بوردی با چیپ ست H81 را مخصوص پردازنده های جدید و جنجالی اینتل، Haswell و Devils Canyon، معرفی نمود. این محصول که موسوم به H81N-D2H است، از سری مین بوردهای mini-ITX محسوب می شود و نیروی خود را از دو کانکتور 24 و 4 پین می گیرد و با استفاده از مداررگولاتوری 3 فاز، نیروی مورد نیاز پردازنده را تامین می کند.

برروی این بورد، دو اسلات DIMM و تنها یک اسلات PCI جای گرفته اند. همچنین کانکتور هایSATA (شش و سه گیگابیت در ثانیه) برای اتصال انواع درایو های جامد و هارددیسک ها نیز برای این محصول در نظر گرفته شده اند. متاسفانه امکانات این مین بورد محدود به نظر می رسند چرا که تعداد اسلات ها به نظر کافی نمی رسد و کانکتور پرسرعت M.2 نیز برای آن در نظر گرفته شده نشده است، گذشته از این موارد، اورکلاک پردازنده به دلیل نبود مداررگولاتوری پرقدرت امکان پذیر نیست.

در مقابل محدودیت های این محصول، وجود انواع خروجی های ویدیویی همچون DVI (Dual-link) D-Sub و HDMI و همچنین مجموعا 6 پورت USB2.0 و USB3.0 و پورت USB3.0، PS/2، LPT، پورت شبکه گیگابیتی و خروجی صدای 6 کاناله با کیفیت بالای HD از مزیت های آن به شمار می روند. این محصول که از بایوس UEFI بهره می برد، به زودی و با هدف قرار دادن کاربران خانگی و ادارات روانه بازار خواهد شد. متاسفانه اطلاع دقیقی از قیمت در نظر گرفته شده برای این محصول در دسترس نیست.

شهر سخت افزار