اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

جدیدترین پردازنده VIA، رقیبی بزرگ برای اینتل و AMD

۶۱۷ شماره اطلاع نامه : جدیدترین پردازنده VIA، رقیبی بزرگ برای اینتل و AMD ۱۳۹۳/۰۴/۲۰ جدیدترین پردازنده VIA، رقیبی بزرگ برای اینتل و AMD فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات جدیدترین پردازنده VIA، رقیبی بزرگ برای اینتل و AMD

جدیدترین پردازنده VIA، رقیبی بزرگ برای اینتل و AMD

پردازنده 64 بیتی Isaiah که سال 2008 توسط VIA رسما معرفی شد، حالا با اندکی تغییرات بار دیگر به عرصه رقابت بازگشته و با کارایی نسبتا بالا و توان مصرفی کم، در مدت زمان کوتاهی به جای پردازنده های پرقدرت Kabini و Bay trail در قلب تپنده تبلت ها، دستگاه های 2 در 1 و اسمارت فون ها جای خواهد گرفت.

این پردازنده جدید که با عنوان Isaiah II معرفی شده، با مشارکت دو کمپانی VIA و Technology Centaur و برپایه معماری 28 نانومتری به تولید رسیده است. این پردازنده با چهار هسته پردازشی و فرکانس موثر 2 گیگاهرتز (2 مگابایت حافظه نهان سطح 2)، از سوکت BGA بهره می برد و تنها بر روی مادربوردهای اختصاصی کمپانی VIA، با چیپ ست VX11H قابل نصب می باشد. Isaiah II که رقیب سرسخت Athlon 5350 (چهار هسته ای، Jaguar، فرکانس 2.05 گیگاهرتز) و Atom Z3770 (چهارهسته ای، Silvermont، فرکانس موثر 2.40 گیگاهرتز) محسوب می شود، در بنچمارک Sandra قدرت و برتری خود را نسبت به این پردازنده های پرقدرت به اثبات رسانده است.

شهر سخت افزار