اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

APU Carrizo برای کسانی که به دنبال پهنای باند بالا هستند

۶۲۴ شماره اطلاع نامه : APU Carrizo برای کسانی که به دنبال پهنای باند بالا هستند ۱۳۹۳/۰۴/۲۳ APU Carrizo برای کسانی که به دنبال پهنای باند بالا هستند فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات APU Carrizo برای کسانی که به دنبال پهنای باند بالا هستند

APU Carrizo برای کسانی که به دنبال پهنای باند بالا هستند

اخیرا اخبار شایعات متعددی درمورد پردازنده 28نانومتری AMD، یعنی Carrizo که در مرحله تولید قرار دارد، در فضای مجازی منتشر شده است که حاکی از وجود Stacked DRAM برروی این پردازنده می باشند و از جمله تاثیرات چشم گیر آن می توان به افزایش پهنای باند اشاره کرد. فروردین امسال فناوری Stacked Memory یا همان Stacked DRAM توسط Jen-Hsun Huang، مدیرعامل کمپانی قدرتمند انویدیا، در کنفرانس سن خوزه به صورت رسمی معرفی شد. به زبان ساده این تکنولوژی از لایه هایی از اجزای DRAM استفاده می کند که به صورت عمودی در بسته ای همراه با پردازنده یکپارچه شده است و موجب افزایش پهنای باند و ظرفیت و در مقابل مصرف کم تر در مقایسه با حافظه های نسل حاضر (GDDR5) می شود.

گذشته از این مورد، امکان ساخت پردازنده هایی فشرده تر و کوچک تر تا اندازه یک سوم محصولات کنونی نیز از دیگر ویژگی های این فناوری فوق العاده است. این حافظه ها که برپایه معماری 20نانومتری تولید می شوند، دارای دو نوع مختلف 3DS و HBM (پهنای باند بالا) می باشند و از حیث سرعت و ولتاژ با حافظه های رم GDDR5 مورد بررسی قرار گرفته اند. در کنار موارد ذکر شده در بالا، Carrizo کاملا با سوکت FM+2 و همچنین رم های DDR4 سازگار بوده و تنها 65 وات مصرف دارد. همچنین به گفته منبع خبری، این واحد پردازشگر شتابدهی شده (Accelrated Processing Unit)، از سرعت و قدرت مناسبی برخوردار است و در پردازش های پیچیده و سنگین گرافیکی نیز کاربر خود را تنها نخواهد گذاشت.

شهر سخت افزار