اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

منوی استارت در نسخه جدید ویندوز ۸.۱ رویت شد

۶۲۵ شماره اطلاع نامه : منوی استارت در نسخه جدید ویندوز ۸.۱ رویت شد ۱۳۹۳/۰۴/۲۴ منوی استارت در نسخه جدید ویندوز ۸.۱ رویت شد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات منوی استارت در نسخه جدید ویندوز ۸.۱ رویت شد

منوی استارت در نسخه جدید ویندوز ۸.۱ رویت شد

مایکروسافت در کنفرانس مخصوص توسعه دهندگان خود خبر بازگشت منوی استارت به ویندوز ۸.۱ را داد اما زمان انتشار بسته بروز رسانی که این قابلیت را به ویندوز اضافه می‌کند را اعلام نکرد. آنچه در تصویر مشاهده می‌کنید همان منوی استارت جدید ویندوز ۸.۱ است که خود مایکروسافت نیز در BUILD 2014 به نمایش در آورد. اما این اسکرین شات از نسخه‌ی در حال توسعه ویندوز ۸.۱ گرفته شده و این بدین معناست که مایکروسافت توانسته منوی استارت را با شکل و شمایل جدید طراحی و پیاده سازی کند.

به این ترتیب انتظار می‌رود به زودی شاهد اضافه شدن این قابلیت به ویندوز ۸.۱ شوید. عدم وجود منوی استارت در ویندوز ۸ و ۸.۱ باعث سردرگمی کاربران قدیمی سیستم‌عامل ویندوز شده بود و به دنبال نارضایتی‌های بسیار، مایکروسافت مجبور شد تا تسلیم شود و نسبت به باز گرداندن این منو اقدام کند. مایکروسافت از زمان عرضه ویندوز ۸ بسیار تلاش کرد تا کاربران را مجبور کند برای دسترسی به امکانات ویندوز ۸ از منوی مدرن و کاشی‌وار جدید این شرکت استفاده کنند، اما کاربران سنتی ویندوز که به محیط دسکتاپ عادت داشتند، مایل به این کار نبودند تا در نهایت مایکروسافت مجبور به بازگردان منوی استارت شود. منوی جدید استارت که انتظار می‌رود در قالب یک بسته بروز رسانی برای ویندوز ۸.۱ عرضه شود، از نظر کارایی تفاوت چندانی با استارت ویندوز ۷ ندارد و تنها در طراحی آن سعی شده تا ظاهر کاشی گونه‌ی ویندوز ۸ رعایت شود.

زومیت