اخبار و مقالات :: لپ تاپ و اولترابوک

با معرفی پردازنده جدید MediaTek، کروم بوک ها ارزان تر می شوند

۶۲۶ شماره اطلاع نامه : با معرفی پردازنده جدید MediaTek، کروم بوک ها ارزان تر می شوند ۱۳۹۳/۰۴/۲۴ با معرفی پردازنده جدید MediaTek، کروم بوک ها ارزان تر می شوند لپ تاپ و اولترابوک :: اخبار و مقالات با معرفی پردازنده جدید MediaTek، کروم بوک ها ارزان تر می شوند

با معرفی پردازنده جدید MediaTek، کروم بوک ها ارزان تر می شوند

مدتی پیش بود که ایسر کروم بوک ارزان قیمتی در حدود 200 دلار به بازار معرفی کرد. اما خبرهایی به گوش می رسد که قرار است این کروم بوک ها از این هم ارزان تر شوند. شرکت MediaTek یکی از شرکت های فعال در امر تولید چیپ و پردازنده برای گوشی های هوشمند و تبلت ها، پردازنده ای را برای سیستم عامل کروم طراحی و تولید کرده است. این پردازنده که ARM Cortex-A7 نام دارد از نظر قدرت چند مرحله از پردازنده های Cortex-A15/A7 hybrid که سامسونگ در محصولات خود استفاده می کند پایین تر است و در رده پردازنده های سطح پایین قرار می گیرد.

هر چند که استفاده از این پردازنده موجب کندی و تنبلی گوشی های هوشمند، تبلت ها و به طور کلی هر سیستمی می شود اما به هر حال سبب می شود که کروم بوک ها باز هم ارزان تر شوند. MediaTek هنوز اطلاعاتی از ساختار این پردازنده منتشر نکرده است اما واضح و مبرهن است که چرا شرکت های تولید کننده در زمینه نیمه رسانا برای تولید پردازنده در کروم بوک ها پیگیر و مشتاق هستند. به دلیل استقبال و فروش فوق العاده این پردازنده ها در بازارهای چین و هند، تولید کنندگان انتظار دارند این کروم بوک های ارزان قیمت هم به همین صورت مورد استقبال واقع شوند و قیمت کم آن ها با فروش زیاد جبران شود.

شهر سخت افزار