اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

تبدیل اینترنت به مکانی امن با کمک پروژه Zero گوگل

۶۲۸ شماره اطلاع نامه : تبدیل اینترنت به مکانی امن با کمک پروژه Zero گوگل ۱۳۹۳/۰۴/۲۵ تبدیل اینترنت به مکانی امن با کمک پروژه Zero گوگل نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات تبدیل اینترنت به مکانی امن با کمک پروژه Zero گوگل

تبدیل اینترنت به مکانی امن با کمک پروژه Zero گوگل

روز گذشته گوگل اعلام کرد که در راستای ایمن سازی فضای اینترنت تیمی متشکل از بهترین محققان امنیتی را در قالب پروژه Zero تشکیل داده است. وظیفه این تیم پایان دادن به حملات اینترنتی سازمان یافته و جنایتکارانه ای است که قصدپروژه Zero در ابعاد جهانی و با هدف پیدا کردن باگ ها و آسیب پذیری های کشف نشده است که هکرها از آن ها در جهت ضربه زدن به کاربران معمولی، کمپانی ها و حتی دولت ها استفاده می کنند. با توجه به جایگاه و قدرت گوگل، این شرکت می تواند نقش بسزایی را در امنیت اینترنت داشته باشد.

پاک سازی اینترنت با توجه به ابعاد گسترده آن را می توان یکی دیگر از پروژه های جاه طلبانه گوگل دانست اما به هرحال اینترنت پاک برای خود گوگل هم بسیار مفید است. گفته می شود که گوگل درحال استخدام محققان امنیتی و هکرهایی است که تمام وقت خود را صرف بهبود امنیت در تمام زمینه های نرم افزاری می کنند. در این بین نام های مطرحی به گوش می رسد که از میان آن ها می توان به George Hotz اولین هکر نوجوان که توانست AT&T و کنسول بازی PS3 را هک کند اشاره کرد. اعضاء پروژه Zero به طور شفاف به جست و جو و کشف باگ ها در پایگاه داده های خارجی می پردازند و همچنین قبل از عرضه عمومی نرم افزارها باگ ها و آسیب پذیری های آن ها را کشف می کنند و پس از رفع مشکلات، نرم افزار در دسترس عموم قرار می گیرد.

شهر سخت افزار