اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

SOC های جدید BIOSTAR، مخصوص ادارات و شرکت های تجاری

۶۳۲ شماره اطلاع نامه : SOC های جدید BIOSTAR، مخصوص ادارات و شرکت های تجاری ۱۳۹۳/۰۴/۲۷ SOC های جدید BIOSTAR، مخصوص ادارات و شرکت های تجاری فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات SOC های جدید BIOSTAR، مخصوص ادارات و شرکت های تجاری

SOC های جدید BIOSTAR، مخصوص ادارات و شرکت های تجاری

کمپانی بایواستار، اخیرا از سری جدید سیستم های SOC خود، متشکل از مین بورد و پردازنده هایی متفاوت و قدرتمند، رونمایی کرد. این سیستم ها با بهره گیری از پردازنده های قدرتمند Bay-Trail و Kabini دو کمپانی معظم اینتل و AMD، برای استفاده کارمندان و نصب در کیس های شرکت ها و ادارات طراحی شده اند. این SOC ها که در سه نوع مختلف ITX، mini-ITX و Micro-ATX به تولید رسیده اند، از خنک کننده های پسیو (Passive) بهره می برند و با قیمت مناسب و مصرف کم در کنار ویژگی هایی منحصر به فرد کاربران زیادی را به سوی خود جلب خواهند کرد.

نمونه های ITX تولید شده، از پردازنده های دو هسته ای Intel J1800 و یا AMD E-2100 بهره می برند و با بهره گیری از خنک کننده های Passive، نویز تولیدی را به حداقل کاهش و مصرف برق را تا حدی کاهش می دهند. همچنین تعداد زیادی (نسبت به محصولات موجود در بازار) پورت پرسرعت USB 3.0 نیز برای این محصولات در نظر گرفته شده تا کاربر با انتقال اطلاعات با سرعتی قابل قبول بیش از پیش از خرید این محصول اظهار رضایت کنند. نمونه های دیگر که برای نصب در HTPC ها و یا کیس های کوچک طراحی شده اند، از پردازنده هایی پرقدرت تر با چهار هسته پردازشی استفاده می کنند که از جمله آنها می توان به Intel J1900 و AMD E4-5000 اشاره کرد.

همچنین وجود اینترفیس HDMI و چیپ صدایی با کیفیت HD نیز در کنار وجود انواع خروجی/ورودی ها از جمله USB 3.0 از دیگر ویژگی های این سری محصولات کوچک اندازه محسوب می شوند. همچنین ارائه برنامه اختصاصی کمپانی تولید کننده، بایواستار، موسوم به Bio-Remote 2 نیز کاربران را قادر خواهد ساخت تا امکانات مختلف این بوردهای مادر را به صورت بی سیم تغییر داده و کنترل کنند. از دیگر موارد حائز اهمیت این محصولات که آنها را مورد توجه ادارات و شرکت های تجاری قرار خواهد داد، می توان به پشتیبانی از موارد زیر اشاره کرد:

  • Digital Signage یا دیجیتال ساینج: سیستمی ترکیبی از سخت افزار ها و نرم افزار هایی تخصصی که امکان نمایش اطلاعات در بستر شبکه را فراهم می کند.
  •  
  • Thin Client (تین کلاینت): تین کلاینت به کامپیوتر با تعدای برنامه های کاربردی گفته می شود که در واقع قسمتی از یک شبکه بزرگتر محسوب می شود ولی با این حال، جهت انجام بسیاری از کارها وابسته به سیستم های دیگر و در نهایت سرور است.
  •  
  • Point Of Sale: برنامه ای خاص که برای ثبت خرید ها و کنترل اعتبار مشتری ها جهت خرید و ... در سیستم های معاملات کامپیوتری مورد استفاده قرار می گیرد.
  •  
  • Kiosk: فضایی که در آن با استفاده از نرم افزار ها و سخت افزار های گوناگون، خدمات مختلفی از جمله فروش الکترونیکی روزنامه، خدمات پرداخت پول، راهنمای شهری و سازمانی و ... را در اختیار کاربران خود قرار می دهد.
شهر سخت افزار