اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

تعویق مجدد زمان عرضه پردازنده های Broadwell-K اینتل

۶۳۳ شماره اطلاع نامه : تعویق مجدد زمان عرضه پردازنده های Broadwell-K اینتل ۱۳۹۳/۰۴/۲۷ تعویق مجدد زمان عرضه پردازنده های Broadwell-K اینتل فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات تعویق مجدد زمان عرضه پردازنده های Broadwell-K اینتل

تعویق مجدد زمان عرضه پردازنده های Broadwell-K اینتل

شرکت اینتل برنامه قبلی خود مبنی بر عرضه نسل جدید پردازنده های 14 نانومتری Broadwell-K رابه دلیل وجود ضعف هایی در عملکرد این سری پردازنده ها به تعویق خواهد انداخت. طبق سیاست جدید این شرکت، مدل چهار هسته ای این سری پردازنده ها تا قبل از سه ماهه سوم سال 2015 به بازار نخواهد آمد. چند ماه پیش انتظار می رفت اینتل، پردازنده های چهار هسته ای سری Broadwell-K را که ویژگی هایی چون هسته گرافیکی قوی و قابلیت اورکلاک را با خود به همراه خواهند داشت تا اواخر 2014 به بازار عرضه کند.

اینتل مدتی بعد اعلام کرد که این پردازنده ها تا اواخر June 2015 یعنی در سه ماهه دوم سال وارد بازار خواهند شد و اکنون نیز دوباره عرضه آنها را تا سه ماهه سوم 2015 به تعویق انداخته است. بنابر خبری که از اینتل در یک سایت چینی به نام Chinese VR-Zone منتشر شده این شرکت قرار است پردازنده های Broadwell-H و Broadwell-K را که مخصوص کامپیوتر های شخصی و لپ تاپ های رده بالا طراحی شده است از اواسط ماه جولای تا اوایل سپتامبر 2015 به بازار فروش ارسال نماید. لازم به ذکر است اینتل قصد دارد پردازنده های مبتنی بر معماری Skaylake را در نیمه دوم امسال وارد بازار کند.

سری S این نوع پردازنده ها از قابلیت اورکلاک برخوردار نخواهند بود اما در مدلهای Core i7 و Core i5 عرضه خواهند شد که نشاندهنده قدرت پردازشی بالای آنها خواهد بود. هنوز معلوم نیست چرا اینتل در جدول رده بندی خود، پردازنده های Broadwell را بالاتر از خانواده Skylake قرار داده است. معماری Skylake دارای ویژگیهای پیشرفته تری نسبت به Broadwell است بنابر این انتظار می رود در محدوده فرکانس کاری مشابه، بازدهی بهتری نسبت به Broadwell داشته باشند. ضمن اینکه مادربرد هایی که پردازنده های Skylake بر روی آنها سوار می شوند قابلیت های بالاتری نسبت به Z97 و H97 که در حال حاضر از پردازنده های Haswell Refresh و Devil’s Canyon پشتیبانی می کنند به همراه خواهند داشت.

شهر سخت افزار