اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

کارت گرافیک کوتاه قامت و پرقدرت GTX-750 از Gigabyte

۶۴۹ شماره اطلاع نامه : کارت گرافیک کوتاه قامت و پرقدرت GTX-750 از Gigabyte ۱۳۹۳/۰۵/۰۴ کارت گرافیک کوتاه قامت و پرقدرت GTX-750 از Gigabyte کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات کارت گرافیک کوتاه قامت و پرقدرت GTX-750 از Gigabyte

کارت گرافیک کوتاه قامت و پرقدرت GTX-750 از Gigabyte

شرکت گیگابایت از طراحان و تولید کنندگان برتر مادربرد و کارت گرافیک در جهان است که محصولاتش هواداران بسیاری دارد. این شرکت به تازگی یک مدل دو اسلاته از کارتهای گرافیک سری GTX750 به نام GV-N750OC-2GL معرفی کرده که هم سیستم خنک کننده قوی تری دارد و هم بطور پیش فرض اورکلاک شده است پس مناسب گیمر های حرفه ای است. این کارت گرافیک با فرمت low-profile یعنی ارتفاع کوتاه تر از کارت های دیگر طراحی و ساخته شده، بنابراین از نظر عرضی فضای کمتری را در داخل کیس اشغال میکند اما از طرفی دیگر بدلیل دو اسلاته بودن آن، فضای دو اسلات مجاور هم را بر روی مادربرد اشغال خواهد کرد.

این بدین معنی که به خاطر حجیم بودن قسمت خنک کننده و همچنین دارا بودن دو ردیف پورت ورودی – خروجی دیگر نمی توانید به پورت زیری آن بر روی مادربردتان کارت دیگری نصب نمایید. بدلیل دارا بودن سیستم خنک کننده قویتری که بر روی این کارت وجود دارد سرعت هسته گرافیکی آن در حالت نرمال 1059 مگاهرتز خواهد بود و اگر دمای آن از محدوده حرارتی مجاز فراتر نرود تا سرعت 1137 مگاهرتز (در حالت Boost) بالا خواهد رفت. این کارت تمام برق مورد نیاز خود را از پورت PCI-Express تامین خواهد کرد و به رابط برق جداگانه (انشعاب برق از منبع تغذیه) نیاز نخواهد داشت.

پورتهای خروجی که بر روی این کارت قرار دارند عبارتند از یک DisplayPort برای اتصال به مانیتور، یک عدد پورت DVI و دو عدد پورت HDMI که برای یک کارت کوتاه قدی مثل این، عالی به نظر میرسد. این کارت به طور پیش فرض با یک پایه پشتی استاندارد همراه است اما در داخل جعبه، یک پایه کوتاه (low-porfile) هم قرار دارد که در صورت تمایل میتوانید آن را جایگزین کنید. هنوز Gigabyte خبری در رابطه با قیمت و تاریخ عرضه آن اعلام نکرده اما با توجه به اینکه این کارت نسبت به هم خانواده های خود جمع و جور تر است و ضمناً از سیستم خنک کننده پرقدرت تری بهره برده و به طور پیش هم فرض اورکلاک شده است پیش بینی میکنیم قیمتی حدود 10 تا 20 دلار بالاتر از مدلهای GTX 750 استاندارد داشته باشد.

شهر سخت افزار