اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

SSD های فوق سبک از KINGMAX

۶۵۰ شماره اطلاع نامه : SSD های فوق سبک از KINGMAX ۱۳۹۳/۰۵/۰۵ SSD های فوق سبک از KINGMAX فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات SSD های فوق سبک از KINGMAX

SSD های فوق سبک از KINGMAX

رابط پرسرعت M.2 که این روزها نامش زیاد به گوش می رسد، در عرض مدت کوتاهی پس از معرفی، به یکی از محبوب ترین اینترفیس ها تبدیل شده است که قطعا دلیل این امر سرعت بالای (10 گیگابیت در ثانیه) آن است. این رابط، حالا توسط کمپانی KINGMAX به کار گرفته شده تا سرعت انتقالی مناسب را برای SSD های جدید این کمپانی فراهم کند. SSD های جدید که با عناوین 2242 و 2280 معرفی شده اند، از چندین رابط با پهنای باند بالا، mini PCI-E، SATA و PCI-E پشتیبانی می کنند و با ابعاد کوچک و وزن کمی که دارند (حدود 5 گرم) به راحتی قابل نصب در سیستم های کامپیوتری و همچنین تبلت ها و اسمارت فون هستند.

حافظه های در نظر گرفته شده برای این محصولات از خانواده MLC ها محسوب شده و به ترتیب دارای سرعت خواندن و نوشتنی معادل 540 و 300 مگابایت در ثانیه می باشند. این درایو های حالت جامد، از امکانات فوق العاده ای نیز بهره می برند که از جمله آنها می توان به دو تکنولوژی BCH و ECC اشاره کرد.

همانطور که می دانید، این دو فناوری به صورت اتوماتیک و کاملا خودکار، سلامت و سازکار حافظه ها را مورد بررسی قرار می دهند و در کنار تکنولوژی S.M.A.R.T، در نگه داری و حفظ اطلاعات مهم کاربران کمک شایانی می کنند. این محصولات که توسط KINGMAX مورد تست و بررسی کامل قرار گرفته اند، به ترتیب دارای ظرفیتی معادل 32/64/128 و 32/64/128/256 می باشند و به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش این کمپانی عرضه می شوند. در حال حاضر  قیمت و زمان عرضه این درایو های حالت جامد، 2242 و 2280، اعلام نشده است.

شهر سخت افزار