اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

حافظه SSD با ظرفیت 1.6TB و رابط SAS

۶۵۸ شماره اطلاع نامه : حافظه SSD با ظرفیت 1.6TB و رابط SAS ۱۳۹۳/۰۵/۱۰ حافظه SSD با ظرفیت 1.6TB و رابط SAS فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات حافظه SSD با ظرفیت 1.6TB و رابط SAS

حافظه SSD با ظرفیت 1.6TB و رابط SAS

قبل از اینکه درایو های SSD به کارت های PCI Express مجهز شوند تولید کنندگان در دست یابی به ظرفیت 1TB برای SSD ها با مشکل مواجه بودند. این مشکل از سوی افزایش بیش از حد قیمت محصول و محدودیت های رابط ایجاد می شد. اما با استفاده از این کارت، سرور ها، مراکز داده و تولید کنندگان توانستند از سد این محدودیت ها بگذرند و آزادی بیشتری داشته باشند. شرکت HGST که در گذشته به عنوان بخشی از شرکت Hitachi شناخته می شد ولی به تازگی به عنوان زیرمجموعه ای از Western Digital معرفی می شود توانسته است حافظه SSD ای را تولید کند که با استفاده از رابط SAS با سرعت 12Gbps حجمی تا 1.6TB را فراهم می آورد.

این محصول که با استفاده از چیپست های 20 نانومتری NAND Flash اینتل ساخته شده اند با نام هایی همچون Ultrastar SSD800MH.B، Ultrastar SSD1600MM و Ultrastar SSD1600MR شناخته می شوند. به نظر می رسد این درایو با این ظرفیت بالا برای سیستم های ذخیره سازی اطلاعات که عملکردی حساس دارند بسیار مفید است. Ultrastar SSD800MH قابلیت 25 بار نوشتن درایو در روز (DW/d) و در مدت 5 سال را دارد. این مقدار برای Ultrastar SSD1600MM حدود 10 بار است و Ultrastar SSD1600MR هم بیشتر برای خواندن اطلاعات طراحی و تولید شده است. همه این مدل ها دارای طول عمر 2 میلیون ساعت و ظرفیت 250 گیگابایت تا 1.6 ترابایت هستند. این درایو دارای سرعت خواندن/نوشتن اطلاعات با 130,000 / 11,000 IOPS را دارد .HGST هنوز قیمت دقیقی برای این درایو SSD تعیین نکرده است.

شهر سخت افزار