اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

مانیتور جدید BenQ با دو موتور پردازشی

۶۶۸ شماره اطلاع نامه : مانیتور جدید BenQ با دو موتور پردازشی ۱۳۹۳/۰۵/۱۴ مانیتور جدید BenQ با دو موتور پردازشی کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات مانیتور جدید BenQ با دو موتور پردازشی

مانیتور جدید BenQ با دو موتور پردازشی

شرکت BenQ را همه به خوبی می شناسند، مخصوصاً بازی خورهای حرفه ای که مانیتور های گیمینگ این شرکت را جزو بهترین ها می دانند. BenQ به تازگی مانیتور جدیدی را که از دو موتور پردازشی بهره می برد معرفی کرده است. مانیتور BenQ XL2420G یک مانیتور گیمینگ هیبرید است که هم از تکنولوژی G-SYNC انویدیا بهره می برد و هم به فناوری انحصاری BenQ به نام Classic Mode مجهز است. علاقمندان به بازی های رایانه ای می توانند این مانیتور را به دلخواه بر روی هر کدام از موتورهای پردازشی یاد شده تنظیم کنند. فناوری G-SYNC میتواند تصاویر بازیهای اکشن را بخصوص در صحنه هایی که حرکات سریع و جلوه های ویژه بکار رفته است با حداکثر شفافیت به نمایش بگذارد.

آقای Peter Hung یکی از مدیران این شرکت اظهار کرده است نوآوری BenQ در ترکیب دو موتور مجزا برای پردازش تصاویر، تقریباً همه نیاز های یک گیمر حرفه ای را در بازیهای رایانه ای مختلف برآورده خواهد کرد. فناوری G-SYNC انویدیا که در این مانیتور بکار گرفته شده موتور پردازشی آن را قادر می سازد تا سرعت پردازش تصاویر را با سرعت پردازش هسته گرافیکی کامپیوتر برابر کرده و به این وسیله هر گونه تاخیر و یا وقفه در نمایش تصاویر را از میان بردارد. کاربران با تعویض کابل ورودی این مانیتور 24 اینچی، میتوانند از توانایی های موتور G-SYNC این مانیتور بهره ببرند.

صفحه نمایش GTG LED و سرعت پاسخگویی 1 صدم ثانیه و همچنین ویژگی Ultra Low Motion Blur که باعث محو شدن کناره صحنه ها و تصاویر شده و اشیاء و موضوعات را هر چه نرم تر و لطیف تر جلوه می دهد همگی با هم یک تجربه به یاد ماندنی در خاطر یک گیمر به جای خواهد گذاشت. فناوری انحصاری BenQ موسوم به Classic Mode نیز در بازیهایی که از تکنولوژی G-SYNC بهره مند نیستند با فراهم کردن حالت های پیش فرض مخصوص صحنه های مختلف و متناسب با سبک بازی، میتواند دست گیمر ها را در انتخاب بهترین حالت نمایشی برای بازی مورد نظرشان کاملاً باز بگذارد. کاربران قادرند میزان محو شدگی تصاویر یا همان ویژگی Motion Blur را بنا به سلیقه خود کم و زیاد کنند و یا فرکانس پردازش تصاویر را بر روی یکی از سه حالت 100، 120 و یا 144 هرتز تنظیم نمایند.

ویژگی های دیگری همچون Black eQualizer و Smart Scaling برای کنترل دقیق تر صحنه های بازی و یا S Switch و Display Pilot برای بهره گیری از بهترین جلوه های بصری و همینطور ویژگی انحصاری BenQ موسوم به Blue Light و Gaming-comfort Flicker-free که از پر پر زدن تصاویر و یا نور آبی زننده در صحنه ها جلوگیری می کند همگی از خصوصیات فناوری Classic Mode هستند که در این مانیتور از آنها بهره گرفته شده است. ورود مانیتور BenQ XL2420G با توانایی هایی که دارد خط جدیدی را برای تولید کنندگان مانیتور های گیمینگ ترسیم خواهد کرد و یقیناً شاهد حرکت جدی تر شرکت های رقیب برای تولید محصولی مشابه و یا بالاتر از آن در آینده نزدیک خواهیم بود. این مانیتور در پاییز امسال روانه بازار خواهد شد اما هنوز از قیمت دقیق آن خبری منتشر نشده است.

شهر سخت افزار