اخبار و مقالات :: لپ تاپ و اولترابوک

کروم بوک CB5 ایسر با پردازنده تگرا کی۱ و ۱۳ ساعت عمر باتری

۶۷۵ شماره اطلاع نامه : کروم بوک CB5 ایسر با پردازنده تگرا کی۱ و ۱۳ ساعت عمر باتری ۱۳۹۳/۰۵/۱۸ کروم بوک CB5 ایسر با پردازنده تگرا کی۱ و ۱۳ ساعت عمر باتری لپ تاپ و اولترابوک :: اخبار و مقالات کروم بوک CB5 ایسر با پردازنده تگرا کی۱ و ۱۳ ساعت عمر باتری

کروم بوک CB5 ایسر با پردازنده تگرا کی۱ و ۱۳ ساعت عمر باتری

انتظار می‌رود ایسر بزودی یک لپ‌تاپ مبتنی بر Chrome OS با صفحه‌نمایش 13 اینچی و پردازنده‌ی Tegra K1 انویدیا را ارائه کند که عمر باتری 13 ساعتی دارد. این کروم‌بوک جدید که نام CB5-311 بر آن نهاده شده از پردازنده‌ی تگرا کی۱ انویدیا که بر روی فرکانس کاری 2.1 گیگاهرتز تنظیم شده بعنوان قلب پردازشی خود استفاده کند.

از دیگر مشخصات CB5-311، می‌توان به صفحه‌نمایش 13.3 اینچی، وای‌فای 802.11ac، پورت HDMI و USB 3.0 و نیز خورجی HDMI اشاره کرد. رزولوشن صفحه‌نمایش این دستگاه در دو مدل متفاوت بر روی ارقام ۷۶۸ × ۱۳۶۶ و ۱۰۸۰ × ۱۹۲۰ قرار خواهد داشت و امکان انتخاب نمونه‌ای با صفحه‌نمایش لمسی نیز برای کاربر فراهم خواهد بود. پردازنده‌ی بکار رفته در این کروم‌بوک مجهز به چهار هسته‌ی پردازشی ARM Cortex-A15 بوده که گرافیک ۱۹۲ هسته‌ای کپلر نیز آن را همراهی می‌کند. همچنین انتظار می‌رود این کروم بوک در دو مدل با حافظه‌ی رم ۲ و ۴ گیگابایتی و حافظه‌ی ذخیره‌سازی 16 و 32 گیگابایتی عرضه شود. آنچه که هنوز در خصوص آن اطلاعاتی نداریم، قیمت و نیز زمان عرضه‌ی رسمی این کروم بوک جالب توجه است.

زومیت