اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

محصولی دیگر از سری مادربردهای X99

۶۷۶ شماره اطلاع نامه : محصولی دیگر از سری مادربردهای X99 ۱۳۹۳/۰۵/۱۸ محصولی دیگر از سری مادربردهای X99 فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات محصولی دیگر از سری مادربردهای X99

محصولی دیگر از سری مادربردهای X99

ماه های تابستانی معمولاً جزو ماه های ساکت در دنیای IT و تکنولوژی به حساب می آیند اما شرکت های بزرگ تمایل دارند حداقل، پیش‌نمایشی از محصولاتی که در طی ماه های آینده به بازار خواهند فرستاد را به معرض نمایش بگذارند. مادربردهای خانواده X99 و از جمله آنها، مادربرد گیمینگ Gigabyte X99 G1 WiFi از جمله محصولاتی هستند که بسیاری در انتظار رسیدن آن نشسته اند.

سری مادربرد های گیمینگ Gigabyte X99 در حال محکم کردن جای پایشان در بازار هستند و مدل جدید این خانواده یعنی Gaming G1 WiFi نیز با ترکیبی از رنگهای قرمز، سفید، خاکستری و مشکی و همینطور رنگ سبز برای پورت های صدا در بین آنها خود نمایی میکند. با خصوصیاتی که این مادربرد دارد ظاهراً در گروه خود در رتبه اول قرار میگیرد. چهار پورت PCI-E کامل به همراه 8 اسلات برای نصب ماژول های رم DIMM بر روی آن قرار دارد و 10 پورت SATA با سرعت 6 گیگابیت در ثانیه که از بین آنها دو پورت SATA Express و یک پورت M.2 در بین پورت های PCI-E قرار دارند. در کنار پورت M.2 یک پورت mini-PCIe نیز دیده می شود که مربوط به کارت WiFi است و از طریق رابط مخصوص به آنتن خود در قسمت عقب و در کنار خروجی های صدا متصل است.

به نظر میرسد فضای کافی برای استفاده از ماژول M.2 و ماژول WiFi به طور همزمان در کنار کارت گرافیک وجود داشته باشد. همه بخش های خنک کننده از طریق لوله هایی در سطح پایین و نزدیک به مادربرد به هم متصل هستند تا در مسیر قطعات دیگر قرار نگیرند. در تصویر منتشر شده از این محصول، پورت های ورودی خروجی در قسمت عقب مادربرد، قابل تشخیص نیستند اما در پایین مادربرد، دو درگاه اصلی برای اتصال به پورت های USB 2.0 و دو درگاه برای اتصال به پورت های USB 3.0 و یک درگاه برای اتصال رابط Thunderbolt دیده میشود. سیستم صوتی از یک بورد جداگانه متصل به مادربرد تشکیل شده است و ظاهراً از نوع Sound Core 3D و مجهز به خازن های فیلتر صداست که یک صفحه محافظ در برابر امواج الکنرومغناطیسی (EMI Shield) نیز بر روی قطعه اصلی Codec قرار گرفته و آنرا پوشانده است.

سوئیچ های تقویت صدا و آمپلی فایر نیز در کنار آن دیده می شوند. قسمت سمت راست بالای مادربرد نیز شامل کلید ها و سوئیچ های متعدد برای انتخاب و یا تنظیمات مربوط به Dual BIOS است که در کنار آن، نقاط اندازه گیری ولتاژ پردازنده و همچنین کلید اصلی برق مادربرد و صفحه دیجیتال دو رقمی برای تشخیص کد های خطا وجود دارند. در صورتیکه برای پورت PCIe توان الکتریکی بیشتری مورد نیاز باشد می توان از کانکتور های برق SATA که در کنار پورت های SATA قرار دارد استفاده کرد. از ظاهر Gaming G1 WiFi اینطور بر می آید که بالاترین و کاملترین محصول Gigabyte از خانواده مادربردهای X99 باشد اما برای اظهار نظر قطعی در این باره بهتر است تا زمان انتشار نمونه نهایی آن و دریافت اخبار کاملتر در مورد مشخصات فنی، قیمت و زمان ورود آن به بازار صبر کنیم.

شهر سخت افزار