اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

بررسی اجمالی ماوس گیمینگ EVGA Torq X10

۶۹۹ شماره اطلاع نامه : بررسی اجمالی ماوس گیمینگ EVGA Torq X10 ۱۳۹۳/۰۵/۲۸ بررسی اجمالی ماوس گیمینگ EVGA Torq X10 کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات بررسی اجمالی ماوس گیمینگ EVGA Torq X10

بررسی اجمالی ماوس گیمینگ EVGA Torq X10

یکی از شرکتهایی که در زمینه تولید مادربرد و کارت گرافیک گیمینگ در دنیا صاحب اسم و رسم می باشد، شرکت EVGA است. سخت افزار های تولیدی این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار است و به همین دلیل بسیاری از علاقمندان بازی های رایانه ای مشتاق خرید محصولات این شرکت هستند. ماوس Torq X10 یکی از این محصولات است. این ماوس از یک حسگر لیزری از نوع Avago 9800 که در اکثر ماوس های گیمینگ رده بالا استفاده می شود و همینطور، دقت 8200 dpi بهره می برد که همین دو ویژگی نشان از کیفیت بالای آن دارد.

این ماوس دارای 9 کلید قابل برنامه ریزی است که در بازی های مختلف طبق سلیقه کاربر قابل تنظیم است. بسیاری از گیمر ها دوست دارند وزن ماوس آنها در بازیهای مختلف قابل تنظیم باشد که طراحان Torq X10 این مسئله را هم در نظر گرفته اند و با قرار دادن 4 وزنه کوچک در داخل بسته، این امکان را فراهم آورده اند که در صورتیکه کاربری بسته به عادت خود، ماوس سنگین تری را برای بازی می پسندد بتواند با اضافه کردن وزنه های بیشتر، کنترل بهتری بر روی ماوس داشته باشد. طول عمر کلید های این ماوس تا 20 میلیون کلیک است و از آن گذشته کاربر قادر است تا 5 پروفایل مجزا شامل تنظیمات مختلف را بر روی حافظه داخلی ماوس ذخیره کند تا در صورت اتصال آن به کامپیوتر دیگر، تنظیمات قبلی در دسترس باشند. جالب است بدانید حتی دقت سنسور این ماوس نیز قابل تنظیم است و کاربر میتواند آن را بر حسب سبک بازی بر روی یکی از 5 عدد از پیش تعریف شده تنظیم نماید.

شاید شنیده باشید که گیمرهای چپ دست با اکثر ماوس ها مشکل دارند اما طراحی Torq X10 به گونه ای است که تفاوتی در استفاده از آن برای راست دست ها و چپ دست ها وجود ندارد و هر دو گروه در کار کردن با آن راحت هستند. سطح زیرین این ماوس از جنس تفلون است و از لغزندگی بالا و در عین حال از مقاومت بالایی در مقابل سائیدگی برخوردار است که البته شما به هنگام خرید این ماوس، دو ورقه نازک تفلونی یدک نیز دریافت می کنید که در صورت نیاز می توانید آنها را تعویض نمایید. ضمناً بدنه این ماوس از دو جنس معمولی و فیبر کربن ساخته شده است که مدل فیبر کربنی، کمی گرانتر است. فقط یک نکته وجود دارد و اینکه CD درایور برای این ماوس در جعبه آن در نظر گرفته نشده است و کاربر می بایستی آن را از آدرس وب سایت شرکت سازنده دانلود نماید.

تعدادی از گیمر ها هم ممکن است از اندازه بزرگ این ماوس ناراضی باشند چون سایز آن، بیشتر برای دستهای بزرگ مناسب است. برنامه تنظیمات این ماوس از هر نظر کامل است. شما می توانید تقریبآ همه خصوصیات آن را از طریق محیط نرم افزار تنظیم کرده و یا کنترل نمایید. شما حتی می توانید رنگ نور LED های داخل ماوس را بر روی یکی از هفت رنگ از پیش تعریف شده تنظیم نمایید و یا اقدام به ضبط ماکرو برای کلید ها نمایید. ماوس Torq X10 از دو نظر نسبت به مدلهای مشابه برتری دارد: یکی دقت بالا و دوم نرم افزار واقعاً کامل آن، اما از لحاظ قیمت باید گفت این ماوس کمی گران قیمت است. مدل استاندارد آن 90 دلار و مدل فیبر کربنی آن 130 دلار قیمت دارد که در مقایسه با محصولات گیمینگ مشابه، مانند G520 از لاجیتک با قیمت 80 دلار و یا Corsair Vengeance M65 که 50 دلار قیمت دارد نسبتاً گرانقیمت است و شاید به همین دلیل، گیمر های زیادی از خرید آن منصرف شوند.

شهر سخت افزار