اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

اولین تصویر از کارت گرافیک Sapphire Radeon R9 285 ITX Compact

۷۱۳ شماره اطلاع نامه : اولین تصویر از کارت گرافیک Sapphire Radeon R9 285 ITX Compact ۱۳۹۳/۰۶/۰۳ اولین تصویر از کارت گرافیک Sapphire Radeon R9 285 ITX Compact فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات اولین تصویر از کارت گرافیک Sapphire Radeon R9 285 ITX Compact

اولین تصویر از کارت گرافیک Sapphire Radeon R9 285 ITX Compact

شرکت Sapphire یک مدل جدید کارت گرافیک از سری Radeon R9 285 را به بازار معرفی کرد. این کارت گرافیک به عنوان مقابله به مثل با GeForce GTX 760 ITX از شرکت ASUS و MSI معرفی شده است. قلب پردازنده این کارت گرافیک از چیپ جدید و گران قیمت AMD Radeon R9 285 خواهد بود و قرار است در اوایل سپتامبر امسال وارد بازار شود. نام کامل این کارت گرافیک R9 285 ITX Compact Edition است که طول آن تقریباً 17 سانتیمتر و عرض آن هم 11 سانتیمتر است که به این ترتیب کارت جمع و جوری است. اما توجه داشته باشید که این کارت، یک کارت دو اسلاته است و وقتی بر روی مادربرد نصب شود اسلات PCI-E زیرین آن هم غیر قابل استفاده خواهد شد.

سینک آلومینیومی آن با یک فن 100 میلیمتری خنک می شود، برق مصرفی آن نیز از طریق یک کانکتور 8 پین تامین می شود که البته یک تبدیل 8 پین به 6 پین هم در بسته بندی ارسال خواهد شد. پورت های خروجی این کارت شامل دو پورت mini-DisplayPort 1.2 و یک پورت HDMI و یک پورت DVI dual-link است. محصول جدید Sapphire اولین و تنها کارت گرافیک R9 285 است که از دو بایوس برخوردار است. کلید مخصوص تعویض کاربری بایوس از حالت قدیمی به بایوسی که از درایور UEFI پشتیبانی می کند، شما را قادر می سازد هر کدام از دو بایوس را که می پسندید فعال و یا انتخاب کنید.

سرعت پردازنده گرافیکی در هر دو بایوس 918 مگاهرتز و سرعت حافظه رم کارت گرافیک نیز 5.50 گیگاهرتز (GDDR5) است. شرکت Sapphire در حال آماده سازی نسخه دیگری از همین کرات است که قابلیت اورکلاک تا 10 مگاهرتز بالاتر (928 مگاهرتز) را برای پردازنده گرافیکی آن فراهم می کند. کارت R9 285 که از چیپ ست خانواده Tonga بهره می برد مجهز به دو گیگابایت حافظه رم GDDR5 و پهنای باند 256 بیتی برای ارتباط با حافظه رم می باشد.

شهر سخت افزار