اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

هارد دیسک اکسترنال فوق العاده پرسرعت از شرکت Silicon Power

۷۱۶ شماره اطلاع نامه : هارد دیسک اکسترنال فوق العاده پرسرعت از شرکت Silicon Power ۱۳۹۳/۰۶/۰۵ هارد دیسک اکسترنال فوق العاده پرسرعت از شرکت Silicon Power فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات هارد دیسک اکسترنال فوق العاده پرسرعت از شرکت Silicon Power

هارد دیسک اکسترنال فوق العاده پرسرعت از شرکت Silicon Power

سیلیکون پاور جزو نامهایی است که همه با آن آشنا هستند. این شرکت که در زمینه تولید محصولات ذخیره سازی اطلاعات تخصص دارد، امروز از یک هارد دیسک اکسترنال جدید رونمایی کرد. این درایو 3.5 اینچی، Stream S06 نام دارد و طوری طراحی شده که از حداکثر قابلیت رابط USB 3.0 استفاده کند. محصول جدید سیلیکون پاور تا 4 ترابایت ظرفیت را پشتیبانی می کند و از ظاهر شکیل و زیبایی نیز برخوردار است. ظرفیت ذخیره سازی 4 ترابایت آن هم در یک درایو اکسترنال چیزی نیست که به این زودی ها پر شود و کاربران خانگی و حتی اداری نیز می توانند از آن با خیال راحت برای ذخیره اطلاعات و یا تهیه نسخه پشتیبان از فایلهای ضروری خود استفاده کنند.

شما در این درایو می توانید بیش ار 2 میلیارد تصویر با کیفیت فوق العاده بالا ذخیره کنید و یا 1760 ساعت فیلم با کیفیت Full-HD در آن نگهداری نمایید. باید توجه داشت که رابط این درایو، USB 3.0 است که قادرست با سرعت 5 گیگابیت در ثانیه اطلاعات را ذخیره کند. این سرعت یعنی 10 برابر سرعت بازخوانی و ذخیره سازی اطلاعات نسبت به رابط USB 2.0 که چنین سرعتی دیگر جای نگرانی از بایت زمان مورد نیاز برای انتقال فایلهای حجیم باقی نمیگذارد.

در طراحی این هارد درایو، یک دسته هم بر روی آن در نظر گرفته شده است که کار جابجایی آن را راحت تر می کند. قالب Stream S06 خوش فرم و زیبا طراحی شده و شما می توانید آنرا به حالت عمودی و یا افقی بر روی میز کار خود قرار دهید. منافذ اطراف قاب، باعث تهویه بهتر هوای داخلی درایو خواهد شد. مصرف بهینه این درایو نیز از مزایای دیگر آن به حساب می آید.

برای اینکه طیف وسیعی از کاربران با نیاز های مختلف بتوانند از آن به راحتی استفاده کنند این هارد درایو در سه ظرفیت 2 ترابایتی، 3 ترابایتی و 4 ترابایتی طراحی شده است. تمام خریداران این محصول از سه سال پشتیبانی Silicon power و دسترسی به نرم افزار مخصوص این شرکت که 7 ابزار بسیار کارآمد را برای پشتیبان گیری اطلاعات فراهم میکند بهره مند خواهند بود. این هارد درایو اکسترنال با تمام سیستم عاملهای ویندوز، لینوکس و Mac سازگار است و وزن آن هم بسته به ظرفیت آن از 770 تا 867 گرم است. شرکت Silicon Power هنوز قیمت و زمان فروش این محصول را مشخص نکرده است.

شهر سخت افزار