اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

کیس ایستاده Mini-ITX باریک و زیبا از شرکت Lian Li

۷۱۹ شماره اطلاع نامه : کیس ایستاده Mini-ITX باریک و زیبا از شرکت Lian Li ۱۳۹۳/۰۶/۰۶ کیس ایستاده Mini-ITX باریک و زیبا از شرکت Lian Li کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات کیس ایستاده Mini-ITX باریک و زیبا از شرکت Lian Li

کیس ایستاده Mini-ITX باریک و زیبا از شرکت Lian Li

شرکت Lian Li یکی از متخصصین ساخت کیس برای کامپیوتر های شخصی است و اخیرآً یکی دیگر از محصولات خود از کلاس Mini-Q به نام PC-Q19 را به بازار معرفی کرده است. این کیس بسیار باریک است و بدنه آن از جنس آلومینیوم ساخته شده است. به دلیل ضخامت کمی که دارد در محیط های اداری بسیار شکیل و مناسب به نظر می آید و می تواند هم به حالت عمودی (با نصب یک پایه مخصوص) و هم خوابیده مورد استفاده قرار گیرد.

اگر با مدل قبلی این سری یعنی Li PC-Q12 آشنایی داشته باشید، خواهید دید که Q19 نسخه پیشرفته تر آن است. در PC-Q19 از طریق یک کارت مخصوص، محلی برای نصب عمودی کارت گرافیک در نظر گرفته شده و همچنین امکان نصب درایو های ذخیره سازی اضافی نیز فراهم شده است. در داخل کیس فضای کافی برای نصب حداکثر سه درایو 2.5 اینچی و یک درایو 3.5 اینچی وجود دارد. طول کارت گرافیکی که در داخل این کیس نصب می شود نباید از 220 میلیمتر بیشتر باشد و ارتفاع فن پردازنده هم باید کمتر از 85 میلیمتر باشد. در قسمت جلوی کیس 2 پورت USB 3.0 قابل دسترسی است و امکان نصب یک فن 120 میلیمتری در کنار کیس نیز وجود دارد. در صورت سفارش، می توان یک منبع تغذیه SFX هم با این کیس خریداری نمود.

طول و عرض و ارتفاع این کیس به ترتیب 286 میلیمتر، 160 میلیمتر و 491 میلیمتر است و وزن آن نیز حدود 2 کیلو و 570 گرم است. بعضی از قسمت های این کیس بدون نیاز به ابزاری قابل جداسازی و نصب است مثلاً فیلتر های گرد و خاک که در محل ورود هوا تعبیه شده اند حالت مغناطیس داشته و بدون پیچ در محل خود قرار می گیرند. در صورتیکه بخواهید از این کیس به حالت خوابیده استفاده کنید وجود چهار پایه لاستیکی، محلی برای قرار دادن کیس فراهم میکند که به خاطر جنس آن از لرزش و لیز خوردن نیز جلوگیری می کند. برای حالت ایستاده هم پایه های مخصوصی در نظر گرفته شده است. این کیس در دو رنگ مشکی و سفید و با قیمت 99 پوند در ماه سپتامبر به بازار عرضه خواهد شد.

شهر سخت افزار