اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

مانیتور گیمینگ 27 اینچ با پنل IPS از شرکت BenQ

۷۲۱ شماره اطلاع نامه : مانیتور گیمینگ 27 اینچ با پنل IPS از شرکت BenQ ۱۳۹۳/۰۶/۰۸ مانیتور گیمینگ 27 اینچ با پنل IPS از شرکت BenQ کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات مانیتور گیمینگ 27 اینچ با پنل IPS از شرکت BenQ

مانیتور گیمینگ 27 اینچ با پنل IPS از شرکت BenQ

شرکت BenQ قصد دارد در یکی دو هفته آینده یک مانیتور گیمینگ جدید با پنل IPS به بازار معرفی کند. مانیتور های IPS از زمانی که توسط شرکت های بزرگ تولید کننده صفحه نمایش وارد بازار شده اند محبوبیت زیادی کسب کرده اند. این نوع مانیتور ها برای دو گروه طراحان صحنه های سه بعدی یا فیلم سازان و همچنین گیمرهای حرفه ای کارآیی بالایی دارد. مانیتور جدید BenQ که GW2765HT نام دارد قادر است تصاویر با کیفیت 2560 در 1440 را با فرکانس 60 هرتز به نمایش بگذارد.

سرعت پاسخ دهی این مانیتور 4 میلی ثانیه G2G است که برای یک مانیتور IPS با صفحه نمایش 27 اینچ بسیار مناسب به نظر می رسد. کنتراست صفحه نمایش این محصول جدید 1 به 1000 است و روشنایی آن نیز 350 شمع در متر مربع می باشد. حداکثر زاویه قابل دید در محور افقی و عمودی 178 درجه است و نکته مهم و با اهمیت که قابل توجه انیمیشن سازان و فیلمسازان حرفه ای است، پشتیبانی از 100 درصد طیف رنگی RGB در این مانیتور است. باید توجه داشت که صفحه نمایش این مانیتور از نوع W-LED است که این به معنی مصرف برق کمتر، وزن سبک تر و کنتراست بیشتر برای رنگهای روشن است.

این مانیتور به ویژگی Low Blue Light هم مجهز است. با تنظیم حالت نمایش مانیتور بر روی این حالت، شدت نورهای آبی و زننده که چشم را در طولانی مدت آزار می دهد به اندازه قابل توجهی تعدیل خواهد شد. این مانیتور از چند جهت به طور کامل قابل تنظیم است. ارتفاع، زاویه چرخش به چپ و راست و چرخش عمودی صفحه نمایش، همگی قابل تنظیم هستند. پورت های نمایش شامل D-sub ،DL-DVI ،DisplayPort و همچنین یک پورت HDMI است. ضمناً این مانیتور مجهز به یک اسپیکر 2 بانده با توان 1 وات است و در کنار آن، فیش ورودی و خروجی صدا برای هدفون نیز دیده می شود.

شهر سخت افزار