اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

مادربرد ASUS X99 Rampage V Extreme هم از راه رسید

۷۲۲ شماره اطلاع نامه : مادربرد ASUS X99 Rampage V Extreme هم از راه رسید ۱۳۹۳/۰۶/۰۸ مادربرد ASUS X99 Rampage V Extreme هم از راه رسید فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات مادربرد ASUS X99 Rampage V Extreme هم از راه رسید

مادربرد ASUS X99 Rampage V Extreme هم از راه رسید

در پی اخبار شرکت های تولید کننده مادربرد که یکی پس از دیگری جدید ترین محصولات خود یعنی مادربرد های سری X99 را معرفی می کنند، ASUS هم بار دیگر یک محصول جدید از این خانواده را که مخصوص پردازنده های Intel Haswell-E است به بازار معرفی کرده است. یک سایت سوئدی امروز تصویری از این مادربرد قدرتمند و زیبا را منتشر کرد که نشان میدهد ASUS از همین حالا تصمیم دارد در زمینه پلتفرم X99 قدرتمند ظاهر شود. مادربرد ASUS Rampage V Extreme X99 که از خانواده مادربرد های گیمینگ ROG به حساب می آید با ترکیب رنگی مخصوص ROG که از دو رنگ مشکی و قرمز استفاده می شود، طراحی شده و بسیار زیبا به چشم می آید.

این مادربرد مجهز به 5 پورت PCI-E x16 و یک پورت PCI-E x1 است. ایسوس برای اورکلاکر ها هم تمهیداتی در نظر گرفته، از جمله پنل مخصوص اورکلاک که به همراه این مادربرد عرضه می شود و در واقع مرکز فرماندهی اورکلاک در مادربرد های گیمینگ ASUS به شمار می رود. Rampage V Extreme مجهز به 8 پورت SATA III و دو پورت SATA Express و یک پورت M.2 است. به نظر می رسد جدیداً 2 اسلات و یا 4 اسلات برای حافظه رم دیگر کم کم در حال از رده خارج شدن است چون مدت زمانی است تمام تولید کننده های مادربرد های جدید به خصوص محصولات پلتفرم X99 به کمتر از 8 اسلات رضایت نمیدهند.

محصول جدید ASUS هم با مجهز بودن به 8 اسلات حافظه رم (به احتمال زیاد DDR4) و همچنین 10 پورت USB 3.0 در قسمت عقب، دیگر جایی برای بحث باقی نگذاشته است. کارت شبکه داخلی جدیدی که ASUS بر روی این مادربرد قرار داده است از نوع 3x3 است که اگر شایعات صحت داشته باشند قادر است سرعتی معادل 1.3 گیگاهرتز در شبکه های WiFi در اختیار کاربر قرار دهد. تنها واژه ای که م یتوان برای این مادربرد بکار برد این است که واقعاً بی نظیر است.

شهر سخت افزار