اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

شکسته شدن 6 رکورد جهانی توسط مادربردهای X99 کمپانی MSI

۷۲۸ شماره اطلاع نامه : شکسته شدن 6 رکورد جهانی توسط مادربردهای X99 کمپانی MSI ۱۳۹۳/۰۶/۱۱ شکسته شدن 6 رکورد جهانی توسط مادربردهای X99 کمپانی MSI فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات شکسته شدن 6 رکورد جهانی توسط مادربردهای X99 کمپانی MSI

شکسته شدن 6 رکورد جهانی توسط مادربردهای X99 کمپانی MSI

مادربرد MSI X99S XPOWER AC یکی از مادربرد های جدید و بر پایه چیپست X99 شرکت MSI به تازگی موفق شده است با استفاده از پردازنده Core i7 5960X و با کسب امتیاز 2314 در بنچمارک Cinebench R15 رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کند. گفته می شود در این آزمایش هر 8 هسته پردازنده Core i7 5960X تحت فرکانس شگفت انگیز 5931.02 مگاهرتز عمل کرده اند که این چیزی در حدود 200 مگاهرتز فراتر از قدرت پردازش مادربرد های X99 دیگر است.

علاوه بر این دیگر عضو این خانواده از مادربرد ها یعنی X99S XPOWER AC رکورد جدیدی را در بنچمارک wPrime به جای گذاشت و توانست به فرکانس رویایی 6354.9 مگاهرتز دست پیدا کند. این پایان کار نبود و مادربرد X99 دیگر این کمپانی یعنی X99S SLI PLUS تاکنون توانسته 3 رکورد جهانی دیگر را که شامل SuperPi و PiFast است را هم بشکند. تمامی این وقایع نشان می دهند که مادربردهای جدید MSI علاوه بر اینکه از ویژگی های خارق العاده ای برخوردارند دارای قابلیت های بالایی در رندرینگ و محاسبات اطلاعات هم هستند. به نظر می رسد OC Backplate های جدید تاثیر به سزایی در شکسته شدن این رکوردها داشته است.

این صفحات پشتی جدید به اورکلاکر ها این امکان را می دهد تا راحت تر بتوانند LN2 را نصب کنند. این سری از مادربرد ها همچنین اتصال سیستم خنک کننده را آسان تر و امن تر کرده و موتور OC جدید آنها قابلیت ویژه ای در تنظیم ضریب BCLK را برای پردازنده ها فراهم آورده است. علاوه بر این به دلیل برخورداری از نسل جدید چیپ های اینتل این مادربردها دارای مصرف انرژی پایین تر و همچنین عملکرد پایدارتری هستند. مادربرد MSI X99S SLI PLUS ویژگی های جدیدی همچون ارتباط Gigabit LAN، پشتیبانی از فناوری SLI، رابط Turbo M.2 با سرعت 32Gb/s و 3 برابر سریعتر از M.2 های معمولی، پورت SATA Express با سرعت 10Gb/s را به دنیای مادربردها معرفی کرده است.

شهر سخت افزار