اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

رقیب جدید ماوس های گیمینگ به نام Gladius

۷۳۳ شماره اطلاع نامه : رقیب جدید ماوس های گیمینگ به نام Gladius ۱۳۹۳/۰۶/۱۲ رقیب جدید ماوس های گیمینگ به نام Gladius کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات رقیب جدید ماوس های گیمینگ به نام Gladius

رقیب جدید ماوس های گیمینگ به نام Gladius

شرکت ASUS برای رقابت با محصولاتی نظیر Razer Deathadder 2013 و SteelSeries Rival اقدام به طراحی و تولید یک ماوس گیمینگ خوش استیل کرده است. این ماوس که Gladius نام دارد از محصولات خانواده ASUS ROG بوده و طول و عرض و ارتفاع آن به ترتیب 126 در 67 در 45 میلیمتر است که می توان گفت برای دست های بزرگ مناسب تر است. وزن این ماوس قابل تغییر نیست و حدوداً 116 گرم وزن دارد. اگر چه گیمر های چپ دست هم می توانند از این ماوس استفاده کنند اما فرم و طراحی آن به گونه ایست که بیشتر برای راست دست ها مناسب است.

Gladius یک ماوس پنج کلیدی است که یک کلید هم برای تنظیم دقت ماوس بر روی 6 حالت از پیش تعیین شده بر روی آن تعبیه شده است. حسگر این ماوس دقتی معادل 6400 dpi داشته و قادر است در ثانیه تا 200 سیگنال دستوری را به مادربرد ارسال نماید. کلید های این ماوس ساخت شرکت ژاپنی Omron بوده و مدت کارکرد کلید های اصلی آن برابر با بیست میلیون کلیک است. چرخ اسکرول و دکمه وسط این ماوس از نوع تقویت شده هستند و تقریبا می توان گفت خراب شدنی نیستند.

یک حافظه EEPROM بر روی برد اصلی این ماوس تعبیه شده که گیمر را قادر می سازد دقت ماوس، میزان شتاب و همچنین ماکرو های متناسب با هر بازی را بر روی آن برنامه ریزی و ذخیره کنید. این ماوس به یک جفت ورقه کفی یدکی از جنس تفلون نیز مجهز است که در صورت ساییده شدن ورقه های اصلی، گیمر می تواند آنها را جایگزین نماید. همچنین وجود دو کابل جدا شدنی دو متری USB که یکی نازک تر و دیگری دارای یک رویه بافته شده است امکان تعویض کابل معیوب را برای گیمر فراهم می کند. بدنه این ماوس از یک حالت لاستیکی و به رنگ نوک مدادی مات ساخته شده است و یک لوگوی ROG قرمز و درخشنده در وسط آن نیز به چشم می خورد.

شهر سخت افزار