اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

برای اولین بار در دنیا، پرینتر های مجهز به سیستم عامل اندروید

۷۳۸ شماره اطلاع نامه : برای اولین بار در دنیا، پرینتر های مجهز به سیستم عامل اندروید ۱۳۹۳/۰۶/۱۵ برای اولین بار در دنیا، پرینتر های مجهز به سیستم عامل اندروید فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات برای اولین بار در دنیا، پرینتر های مجهز به سیستم عامل اندروید

برای اولین بار در دنیا، پرینتر های مجهز به سیستم عامل اندروید

اندروید جای خود را در قلب تلفن های هوشمند و تبلت ها باز کرده است اما سامسونگ یک قدم فراتر گذاشته و از این سیستم عامل در محصولات دیگری نظیر چاپگر ها نیز بهره جسته است. این شرکت در نمایشگاه IFA 2014 در برلین از اولین سری پرینتر های چند کاره جهان که از سیستم عامل اندروید استفاده می کند، رونمایی کرد.این سری چاپگرها که جزو پرینتر های چند کاره به شمار میروند مخصوص محیط های اداری هستند.

از تصویر این محصول مشخص است صفحه نمایش 10.1 اینچی این پرینتر کاملاً نمای یک صفحه اندرویدی را به تصویر می کشد منتها با دستورات خاص چاپگر، مانند اسکن و ارسال و یا وضعیت وظایف و غیره. سامسونگ تعداد 10 مدل مختلف از این سری چاپگر ها را موسوم به سری Samsung Smart MultiXpress معرفی کرده است که همگی به یک صفحه نمایش 10.1 اینچی مجهز بوده و قابلیت اتصال به اینترنت را بدون نیاز به کامپیوتر جداگانه دارا هستند. این بدین معنی است که شما به راحتی قادرید از طریق همین صفحه نمایش به بسیاری از مضامین اینترنتی اعم از ایمیل، نقشه ها، تصاویر و صفحات وب در اینترنت دسترسی مستقیم داشته باشید.

این 10 مدل بر اساس قابلیت ها و سایز خروجی آنها در چهار گروه مجزا طبقه بندی می شوند: "گروه X4300 پرینتر های رنگی با سایز A3 هستند که شامل سه مدل X4300LX, X4250LX و X4220RX هستند. سرعت خروجی چاپ در این سه مدل به ترتیب 30، 25 و 22 صفحه در دقیقه است. پرینتر های این گروه از فناوری Dual-Scan ADF بهره می برند. این فناوری امکان اسکن 100 صفحه رنگی دو رو در دقیقه و یا 120 صفحه تک رنگ دو رو در دقیقه را فراهم می آورد. این گروه از فناوری انحصاری سامسونگ به نام ReCP بهره می برند که در زمان چاپ تصاویر رنگی، طیف رنگی شفاف و با وضوح بالا بر روی کاغذ منتقل می کنند. بالاترین مدل این گروه یعنی X4300LX قادر است تعداد 85000 صفحه در ماه به چاپ برساند. هر تونر سیاه و سفید این چاپگر تا 23000 صفحه را جوابگو خواهد بود.

چاپگر های گروه K4350 شامل سه مدل هستند که مانند گروه قبل تا سایز A3 چاپ می کنند اما قابلیت چاپ رنگی ندارند. مدلهای این گروه شامل K4350LX, K4300LX و K4250RX هستند. تمام مشخصات این گروه از قبیل تعداد صفحات خروجی در دقیقه و تعداد اسکن و همچنین حداکثر قدرت چاپ در ماه مانند گروه قبل است با این تفاوت که هر تونر در بالاترین مدل این گروه یعنی K4350LX قابلیت چاپ 35000 صفحه را داراست. غلطک های این گروه از پرینتر ها برای چاپ حداکثر 200 هزار صفحه کارآیی دارد. گروه بعدی پرینتر های سری M5370 هستند که کوچک تر از مدل های قبلی بوده و تا سایز A4 چاپ می کنند. این پرینتر ها نیز تک رنگ هستند. در این گروه تنها دو مدل M5370LX و M4370LX وجود دارند که سرعت خروجی چاپ آنها به ترتیب 53 صفحه و 43 صفحه در دقیقه است. مدل اول قادر است با بهره گیری از فناوری Dual-Scan ADF تا 80 صفحه تصویری دو رو را در دقیقه اسکن نماید.

هر دو پرینتر در این گروه قادرند حداکثر تا 300 هزار صفحه در ماه به چاپ برسانند. تونر این مدلها نیز قادر است تا 30 هزار صفحه تکرنگ را چاپ کند. غلطک ها در این دو مدل نسبت به گروه های قبلی عمر کمتری داشته و پس از هر 100 هزار صفحه بایستی تعویض شوند. چاپگر های گروه آخر به نام M4580 شناخته می شوند که تکرنگ بوده و حداکثر تا سایز A4 خروجی دارند. پرینتر های این گروه شامل دو مدل M4583FX و M4580FX هستند که قادرند تا 45 صفحه در دقیقه چاپ کنند. هر دو مدب این گروه نیز به تکنولوژی Dual-Scan ADF مجهز هستند که آنها را قادر می سازد تا 60 صفحه رنگی دو رو را در دقیقه اسکن و ذخیره نمایند. ظرفیت تونر تا 40 هزار صفحه و حداکثر خروجی آنها نیز 200 هزار صفحه در ماه خواهد بود. غلطک های این گروه نیز همانند گروه M5370 پس از هر 100 هزار صفحه نیاز به تعویض خواهند داشت.

شهر سخت افزار