اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

کارت گرافیک GT740 گیگابایت، کم‌هزینه اما پرقدرت

۷۴۵ شماره اطلاع نامه : کارت گرافیک GT740 گیگابایت، کم‌هزینه اما پرقدرت ۱۳۹۳/۰۶/۱۷ کارت گرافیک GT740 گیگابایت، کم‌هزینه اما پرقدرت فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات کارت گرافیک GT740 گیگابایت، کم‌هزینه اما پرقدرت

کارت گرافیک GT740 گیگابایت، کم‌هزینه اما پرقدرت

طبق اعلام شرکت انویدیا، در آینده نزدیک چیپ‌ست های سری GTX 800 خود را برای رایانه های رومیزی روانه بازار خواهد کرد. این شرکت طبق عادت همیشه در ابتدا از عرضه محصولات High End خود شروع می کند و بعد از چند ماه پخش محصولات میان رده و ارزان تر یا همان Mid-Range را روانه بازار می کند. پس در حال حاضر اگر به دنبال خرید یک کارت گرافیک خوش قیمت هستید، کارت های میان رده سری 700 جدیدترین و بهترین انتخاب شما خواهند بود.

شرکت گیگابایت در همین راستا به تازگی کارت های گرافیکی GT740 و GT730 را عرضه کرده است که در حال حاضر به صورت گسترده ای در سراسر بازارهای ایران نیز موجود هستند. این کارت ها از نظر کیفیت، کارایی و قیمت برای کاربران عادی و دفاتر کار بسیار مناسب است. البته گیمرهای کم توقع نیز از کارایی این کارت های گرافیکی راضی خواهند بود. GT740 موجود در بازارهای کشور در حال حاضر به دو دسته پیش فرض و OC تقسیم می شوند که حافظه مدل پیش فرض 2GB DDR3 و مدل اورکلاک شده 2GB DDR5 است. تفاوت دیگر این دو کارت در میزان هسته کلاک بیشتر OC نسبت مدل 740 معمولی می باشد. رابط حافظه هر دو مدل از نوع 128 بیتی است و از فناوری ساخت 28 نانومتری در ساخت هسته آنها استفاده شده است.

از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این کارت گرافیک خروجی تصویر با وضوح 4096x2160 و قابلیت پشتیبانی از DirectX 11.2 است که برای یک کارت از سری Low End بسیار ایده آل است. سیستم خنک کننده این کارت به گونه ای طراحی شده است که در پیکره بندی آن از ترکیب لوله های مسی، پره های آلومینیومی و معماری Triangle Cool در کنار یک فن بزرگ 100 میلیمتری استفاده شده است که حرارت ایجاد شده در تمام سطح برد را به خوبی دفع می کند و کارت گرافیک همیشه در خنک ترین حالت ممکن است. همچنین منبع تغذیه مناسب برای این کارت 400 وات پیشنهاد شده است. کارت گرافیک سری GT730 گیگابایت نیز در حال حاضر در بازارهای داخلی کشور عرضه شده و با کارایی و قیمت کمتر نسبت به مدل GT740 موجود است.

شهر سخت افزار