اخبار و مقالات :: لپ تاپ و اولترابوک

رونمایی از محصولی جدید در نمایشگاه IFA 2014

۷۴۷ شماره اطلاع نامه : رونمایی از محصولی جدید در نمایشگاه IFA 2014 ۱۳۹۳/۰۶/۱۷ رونمایی از محصولی جدید در نمایشگاه IFA 2014 لپ تاپ و اولترابوک :: اخبار و مقالات رونمایی از محصولی جدید در نمایشگاه IFA 2014

رونمایی از محصولی جدید در نمایشگاه IFA 2014

لنوو نیز چندین محصول جدید را در نمایشگاه IFA 2014 رونمایی کرد که یکی از آنها یک محصول هیبریدی می باشد. تبلت هیبریدی ThinkPad Helix مجهز به یک صفحه نمایش لمسی است که به لطف وجود فناوری دیجیتایزر، میزان فشار قلم را هم حس کرده و به آن واکنش نشان می دهد. این ویژگی، هلیکس را به گزینه مناسبی برای طراحی، نقشه کشی، یادداشت برداری و نقاشی تبدیل کرده است.

در مورد طراحی هم ThinkPad Helix از ویژگی های جدیدی برخوردار است. این محصول به لطف وجود نسل جدید پردازنده های Core M اینتل بسیار باریک تر از نسل قبلی خود شده است. ظاهرا لنوو صبر کرده بود تا این پردازنده ها معرفی شوند که از آن در محصولات جدید خود نظیر این دستگاه استفاده کند. ویژگی این نوع پردازنده ها که جزو خانواده Broadwell محسوب می‌شوند، عدم نیاز به فن برای خنک کردن تراشه است که همین موضوع باعث کاهش چشمگیر ضخامت دستگاه ها و همچنین حذف صدای فن در آن ها خواهد شد. نکته جالب تر اینکه نبود فن در این نوع پردازنده ها باعث ایجاد مشکل در آن ها نشده و بر خلاف پردازنده‌های کم قدرت اتم، قدرت پردازشی بالایی دارند. با این حساب هلیکس می تواند به عنوان یک لپ تاپ کاربردی و قدرتمند ظاهر شود.

وجود چنین پردازنده ای در این محصول ۸۱۶ گرم وزن و ۹.۶ میلی‌متر ضخامت را برای ThinkPad Helix به ارمغان آورده و علاور بر آن حذف فن و پردازنده کم مصرف، عمر باتری آن را نیز تا حد چشم گیری افزایش داده است. این دستگاه قادر است تا ۱۲ ساعت بدون نیاز به شارژ دوام بیاورد که نسبت به ۱۰ ساعت نسل قبل یک بهبود قابل ملاحظه محسوب می‌شود. لنوو از یک صفحه نمایش ۱۱.۶ اینچی با وضوح ۱۹۲۰ × ۱۰۸۰ پیکسل در این محصول استفاده کرده و آن را در نسخه با پردازنده های Core i5 و Core i7 و شروع قیمت از ۹۰۰ دلار به بازار عرضه خواهد کرد. از دیگر مشخصات فنی این محصول در حال حاضر اطلاعات کاملی در دسترس نیست.

جی اس ام آریا