اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

AMD تا سال ۲۰۱۶ معماری جدیدی برای CPU های خود ارائه نخواهد داد

۷۴۸ شماره اطلاع نامه : AMD تا سال ۲۰۱۶ معماری جدیدی برای CPU های خود ارائه نخواهد داد ۱۳۹۳/۰۶/۱۸ AMD تا سال ۲۰۱۶ معماری جدیدی برای CPU های خود ارائه نخواهد داد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات AMD تا سال ۲۰۱۶ معماری جدیدی برای CPU های خود ارائه نخواهد داد

AMD تا سال ۲۰۱۶ معماری جدیدی برای CPU های خود ارائه نخواهد داد

به نظر می‌رسد AMD مسیر تحقیق و توسعه را بسیار آسان گرفته و تا سال ۲۰۱۶ برنامه‌ای برای تغییر معماری نه چندان فوق‌العاده‌ی پردازنده‌هایش ندارد. این رویکرد در برابر CPU های جدید اینتل منجر به شکستی دیگر برای این شرکت خواهد شد. در حالی که AMD به معماری گذشته‌ی پردازنده‌هایش پایبند مانده، اینتل به سرعت تکنولوژی و بهبودهای بیشتری را در پردازنده‌های خود اعمال می‌کند.

اینتل به تازگی سری حرفه‌ای پردازنده‌های Haswell-E را معرفی کرد که هیچ کدام از پردازنده‌های AMD توان مقابله با آن را ندارند. آقای روری رید مدیر عامل AMD در مصاحبه با بلومبرگ اعلام کرد سخت‌افزارهای جدید این شرکت که در سال آینده رونمایی خواهند شد از همان معماری موجود بهره خواهند برد. در گذشته مهندسان AMD ثابت کرده‌اند که می‌توانند طرح‌های جدید را در زمان بندی مشخص تحویل دهند. سال آینده APU های جدید AMD که بر پایه‌ی پلتفرم کم مصرف پوما طراحی شده‌اند عرضه خواهند شد. در این پردازنده‌ها تمرکز بر خروج گرما و مصرف بهینه انرژی است که نتیجه‌ی آن عملکرد بالاتر خواهد بود.

زومیت