اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

ایسوس و گیگابایت، پیشتاز در زمینه تولید کارت های سری 900 انویدیا

۷۵۱ شماره اطلاع نامه : ایسوس و گیگابایت، پیشتاز در زمینه تولید کارت های سری 900 انویدیا ۱۳۹۳/۰۶/۱۸ ایسوس و گیگابایت، پیشتاز در زمینه تولید کارت های سری 900 انویدیا فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات ایسوس و گیگابایت، پیشتاز در زمینه تولید کارت های سری 900 انویدیا

ایسوس و گیگابایت، پیشتاز در زمینه تولید کارت های سری 900 انویدیا

با توجه به اقدامات اخیر کمپانی معظم انویدیا و گذر ناگهانی از کارت گرافیک هایی با نام سری GTX 800، محصولات جدید این کمپانی تحت عنوان سری 900 معرفی شده اند و به گفته سایت های معتبر و فعال در زمینه سخت افزار، به زودی کارت هایی با این عنوان تحت برندهای ایسوس و گیگابایت روانه بازار خواهند شد.

محصولات کمپانی ایسوس که در دو مدل 980 GeForce GTX و STRIX GTX 970 به تولید رسیده اند، به ترتیب از خنک کننده های مرجع (خنک کننده اختصاصی کمپانی انویدیا) و Direct CU II (خنک کننده اختصاصی کمپانی ایسوس) بهره می برند. در سوی دیگر، گیگابایت نیز دو مدل مختلف از این کارت گرافیک را برای عرضه آماده کرده است. این دو محصول که به ترتیب با عناوین GeForce GTX 980 و GTX 970 G1 معرفی شده اند، اورکلاک شده و به همراه خنک کننده مرجع و بدون هیچ گونه تغییری در ظاهر روانه بازار خواهند شد.

این محصولات همگی، از 4 گیگابایت حافظه رم در کنار رابط حافظه ای 256 بیتی بهره می برند و امکان پردازش تصاویر و ویدیوها و پخش آنها در رزولوشن بالای 4K را در اختیار کاربر خود قرار می دهند. به گفته منبع خبری، دو کارت GTX 980  و GTX 970 زودتر از باقی مدل های این خانواده روانه بازار خواهند شد؛ اما علت این تاخیر چه می تواند باشد؟ به گفته وب سایت VideoCardz، احتمالا کمپانی هایی همچون ایسوس و گیگابایت هنوز موفق به تکمیل طراحی این محصولات نشده اند و همین موضوع دلیلی بر تاخیر در عرضه این کارت های ویدیویی بر پایه هسته گرافیکی GM 204 خواهد بود.

محصولات سری 970 انویدیا که همچون کارت های سری 700 این کمپانی نظیر GTX 780 Ti برمبنای معماری 28 نانومتری به تولید رسیده اند، به صورت رسمی تا چند هفته آینده توسط انویدیا روانه بازار خواهند شد. امیدواریم تا به زودی زمان عرضه کارت های GTX 980 فرارسیده تا توانایی هسته گرافیکی قدرتمند GM201 را از نزدیک دیده و شاهد قدرت نمایی آن در مقابل برادر بزرگ تر خود GM 204 باشیم.

شهر سخت افزار