اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

جدیدترین رم های ADATA برای پردازنده های قدرتمند اینتل

۷۵۳ شماره اطلاع نامه : جدیدترین رم های ADATA برای پردازنده های قدرتمند اینتل ۱۳۹۳/۰۶/۲۰ جدیدترین رم های ADATA برای پردازنده های قدرتمند اینتل فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات جدیدترین رم های ADATA برای پردازنده های قدرتمند اینتل

جدیدترین رم های ADATA برای پردازنده های قدرتمند اینتل

حافظه های رم DDR4 که از آن ها به عنوان بهترین گزینه برای نصب در سیستم های ایستگاه کاری، سرور ها و دیتا سنتر ها یاد می شود، حالا توسط کمپانی ADATA به تولید رسیده اند تا با سرعت و پهنای باندی فوق العاده، بهترین کارایی را در اختیار کاربران قرار دهند. این حافظه ها که در ماژول هایی با ظرفیت های 4، 8 و 16 گیگابایت دارای فرکانس بالای 2133 مگاهرتز می باشند، با وجود پهنای باند بالای 17 گیگابایت در ثانیه، در کنار جدیدترین پردازنده های کمپانی اینتل با 18 هسته پردازشی به خوبی عمل خواهند کرد.

این محصولات که در سه نوع مختلف و تحت عناوین DDR4-DIMM ،DDR4 VLP R-DIMM و DDR4 ECC SO-SIMM و به ترتیب برای نصب در سرورها، بلید سرورها یا سرور های تیغه ای و میکرو سرور ها به تولید رسیده اند، نسبت به نسل قبل رم ها یعنی محصولات سری DDR3 تا 20 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند و در بالاترین و بیشترین فشار کاری ولتاژ آن ها از 1.2 ولت بیشتر نخواهد شد. البته ناگفته نماند ADATA کاربران حرفه ای، گیمرها و اورکلاکرها را فراموش نکرده است و محصولی استثنایی را نیز برای آن ها به تولید رسانده است.

این محصول که موسوم به XPG-Z1 است، دارای فرکانس بالای 3200 مگاهرتز می باشد که در بیشترین حالت، از پهنای باندی معادل 25.6 گیگابیت در ثانیه برای ارتباط هرچه بهتر با پردازنده بهره می گیرد. محصولات جدید این کمپانی که به خوبی در کنار پردازنده های پرقدرتی همچون Haswell-EP از پس پردازش های سنگین بر می آیند، در نشست IDF 2014 رونمایی شدند. قطعا به زودی، شاهد شکسته شدن رکوردهای جهانی توسط این رم های پرسرعت خواهیم بود.

شهر سخت افزار