اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

تصویری از خنک کننده اختصاصی Radeon R9 390X منتشر شد

۷۶۳ شماره اطلاع نامه : تصویری از خنک کننده اختصاصی Radeon R9 390X منتشر شد ۱۳۹۳/۰۶/۲۴ تصویری از خنک کننده اختصاصی Radeon R9 390X منتشر شد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات تصویری از خنک کننده اختصاصی Radeon R9 390X منتشر شد

تصویری از خنک کننده اختصاصی Radeon R9 390X منتشر شد

پس از معرفی کارت های 290 و 290X، انتقادات زیادی از AMD صورت گرفت چرا که خنک کننده در نظر گرفته شده برای این دو کارت، علاوه بر تولید نویز و صدایی زیاد، به خوبی قادر به خنک سازی و کاهش دمای پردازنده گرافیکی نبود و همین موضوع، مانع از عملکرد بهینه و مناسب این محصولات در پردازش های سنگین می شد.

از این رو این کمپانی با بهره گیری از خنک کننده ای هیبریدی و دوگانه، پرچمدار خود یعنی Radeon R9 295X2 را بدون مشکلات ذکر شده روانه بازار کرد. این خنک کننده که توسط همکار تجاری این کمپانی معظم، Asetek به تولید رسیده بود، حالا بار دیگر جنجالی در وب سایت های فعال در زمیه سخت افزار به وجود آورده است.

این خنک کننده بادی-آبی که تصاویری چند از آن توسط Asetek منتشر شده، خبر از بهره گیری این خنک کننده توسط پرچمداری دیگر تحت عنوان Radeon R9 390X می دهد. Radeon R9 390X، یکی از قوی ترین های AMD از جزیره آتشفشانی Fiji محسوب می شود و به گفته تولید کننده برای مقابله با جدیدترین سربازان ارتش سبز انویدیا یعنی کارت های سری 900، به انتظار نشسته اند. R9 390X که بنا به شایعات دارای کلاکی تقریبا معادل 1 گیگاهرتز است، در آبان یا آذر ماه عرضه خواهد شد.

شهر سخت افزار