اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

عرضه کنترلر‌های ایکس‌باکس وان برای رایانه‌های شخصی

۷۶۶ شماره اطلاع نامه : عرضه کنترلر‌های ایکس‌باکس وان برای رایانه‌های شخصی ۱۳۹۳/۰۶/۲۶ عرضه کنترلر‌های ایکس‌باکس وان برای رایانه‌های شخصی فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات عرضه کنترلر‌های ایکس‌باکس وان برای رایانه‌های شخصی

عرضه کنترلر‌های ایکس‌باکس وان برای رایانه‌های شخصی

شرکت مایکروسافت قبلا اعلام کرده بود که به زودی خبرهایی در مورد استفاده از کنترلرهای ایکس ‌باکس وان برای رایانه‌های شخصی منتشر خواهد کرد و امروز سرانجام طی خبری اعلام شد که فریم ‌ویر تطبیق کنترل با رایانه‌ های شخصی اواخر امسال منتشر و برای دانلود در دسترس کاربرین ویندوز قرار خواهد گرفت.

مایکروسافت در ماه ژوئن اقدام به انتشار محدود درایور برای پشتیبانی رایانه‌های شخصی از کنترلر ایکس‌باکس وان کرده بود و حالا باید منتظر انتشار نهایی آن باشیم. هنوز تایید نشده که آیا کنترلر علاوه بر اتصال با کابل٬ به صورت بی‌سیم هم متصل می‌شود یا خیر. کنترلر ایکس‌باکس‌ وان که به همراه بسته‌ی باتری و کابل USB است٬ با قیمت 59.95 دلار به فروش می‌رسد و از ویندوز ۷ و ۸ پشتیبانی خواهد کرد. کنترلر کنسول نسل هفتم ایکس‌باکس ۳۶۰ نیز برای بازی‌های ویندوزی مورد استفاده قرار می‌گرفت و حتی مایکروسافت نسخه‌ای از این کنترلرها را در بسته‌بندی‌هایی با برند Games for Windows به بازار عرضه کرده بود و احتمال این‌که برای کنترلرهای ایکس‌باکس وان نیز چنین کاری انجام بدهد بسیار زیاد است.

زومیت