اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

تولید محصولاتی مجهز به فرمان صوتی

۷۶۷ شماره اطلاع نامه : تولید محصولاتی مجهز به فرمان صوتی ۱۳۹۳/۰۶/۲۶ تولید محصولاتی مجهز به فرمان صوتی فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات تولید محصولاتی مجهز به فرمان صوتی

تولید محصولاتی مجهز به فرمان صوتی

کاربران تبلت و لپ تاپ های آینده می توانند با فرمان های صوتی دستگاههای خود را کنترل نمایند. دستیابی به این قابلیت مهم صرفا به لطف استفاده از تراشه های جدید شرکت اینتل صورت گرفته است. تراشه های جدیدی که توسط اینتل طراحی و به تازگی رونمایی شده این امکان را فراهم می آورد تا کاربر تنها با گفتن "سلام رایانه" تبلت یا رایانه همراه خود را روشن کند.

سیستم رایانه ای به محض روشن شدن همچون دستیاری مجازی که با فرمان های صوتی عمل می کند، آماده به کار می شود. به گفته محققان شرکت اینتل، کاربری که سیستم رایانه ای مجهز به چنین تراشه ای دارد خطاب به آن می گوید: "رایانه، پیش بینی اوضاع جوی امروز چطور است؟" و این در حالی است که او هنوز از تختخواب خارج نشده است.

پیش بینی می شود لپ تاپ و تبلت هایی که مجهز به چنین تراشه هایی هستند تا پایان سال جاری وارد بازار می شوند. این فناوری نوین مجهز به هسته پردازشگر سیگنال دیجیتالی است که با حداقل استفاده انرژی، فرمان های صوتی را با ضریب دقت بالایی مورد پردازش قرار می دهد. نکته جالب توجه دیگر این فناوری، انطباق پذیری آن با هر نوع سیستم عامل موجود در بازار است.

جی اس ام آریا