اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

رونمای ASUS و GAINWARD از کارت های سری 900

۷۶۸ شماره اطلاع نامه : رونمای ASUS و GAINWARD از کارت های سری 900 ۱۳۹۳/۰۶/۲۶ رونمای ASUS و GAINWARD از کارت های سری 900 فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات رونمای ASUS و GAINWARD از کارت های سری 900

رونمای ASUS و GAINWARD از کارت های سری 900

کارت های سری 970 که در گذشته اطلاعاتی چند از آن ها منشر شده، حالا به دست دو کمپانی فعال در زمینه کارت های گرافیکی یعنی ایسوس و GAINWARD رسیده اند. این دو کمپانی پرآوازه پس از زوتاک، گلکسی و MSI، به عنوان چهارمین و پنجمین همکار تجاری انویدیا، محصولات خود را تحت عناوین STRIX و Phantom به تولید رسانده اند.

کارت های سری 970 که برپایه چیپ گرافیکی GM 204 و معماری 28 نانومتری مکسول به تولید رسیده اند، دارای کلاک پایه 1051 مگاهرتز می باشند که به وسیله رابط حافظه ای 256 بیتی با 4 گیگابایت حافظه رم GDDR5 با فرکانس موثر تقریبا 7 گیگاهرتز در ارتباط است. این کارت ها که در مقابل محصولات طراحی شده بر مبنای معماری کپلر، تا 35 درصد کارایی بالاتری را ارئه می کنند، محصولات قدرتمندی همچون GTX Black را پشت سر می گذارند و صد البته نسبت به محصولات نسل قبل مصرف کم تری دارند که این موضوع از ویژگی های منحصر به فرد آن ها محسوب می شود.

GeForce GTX 970 ارائه شده توسط کمپانی ایسوس که تحت عنوان STRIX به تولید رسیده است، از خنک کننده اختصاصی و پرقدرت DirectCUII بهره می برد که در دماهای کم تر از 65 درجه سانتی گراد، با از کار انداختن فن های بزرگش تولید نویز را به حداقل یعنی صفر دسیبل می رساند. STRIX که از برد مرجع تولید شده توسط انویدیا بهره می گیرد، دارای 4 گیگابایت حافظه رم GDDR5 است و گفته شده تجربه ای متفاوت از اورکلاک را در اختیار کاربر خود قرار می دهد.

اما دو محصول ارائه شده توسط GAINWARD: اولین کارت همچون نمونه مرجع GeForce GTX 970 نام گذاری شده است، با کلاک پایه ای معادل 1051 مگاهرتز به پردازش داده های گرافیکی می پردازد که این میزان در حالت BOOST به 1178 مگاهرتز افزایش می یابد. دومین محصول این کمپانی تایوانی که عنوان GeForce GTX 970 Phantom را به خود اختصاص داده، به صورت اورکلاک شده و با فرکانس پایه 1152 به دست کاربر می رسد که این کلاک در بیشترین فشار کاری تا 1304 مگاهرتز افزایش پیدا می کند.

هر دو این کارت ها با 4 گیگابایت حافظه رم با فرکانس بالای 7 گیگاهرتز همراه شده اند و پهنای باندی معادل 224.4 گیگابایت در ثانیه دارند. این محصولات که نیروی خود را از دو کانکتور 6 پین دریافت می کنند، دارای انواع خروجی های تصویری mini-HDMI، سه عدد mini-Dispaly Port و DVI می باشند. این سه محصول در هفته آینده و پس از معرفی و عرضه رسمی نمونه مرجع کارت گرافیکی GeForce GTX 970 توسط کمپانی معظم انویدیا، روانه بازار خواهند شد.

شهر سخت افزار