اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

صفحه کلید جدید مایکروسافت برای پلتفرم‌های iOS, اندروید و ویندوز

۷۶۹ شماره اطلاع نامه : صفحه کلید جدید مایکروسافت برای پلتفرم‌های iOS, اندروید و ویندوز ۱۳۹۳/۰۶/۲۶ صفحه کلید جدید مایکروسافت برای پلتفرم‌های iOS, اندروید و ویندوز فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات صفحه کلید جدید مایکروسافت برای پلتفرم‌های iOS, اندروید و ویندوز

صفحه کلید جدید مایکروسافت برای پلتفرم‌های iOS, اندروید و ویندوز

شرکت مایکروسافت صفحه کلیدی جدید برای استفاده با تبلت‌های مبتنی بر اندروید٬ iOS و ویندوز تولید کرده است. این غول نرم‌افزاری که ید طولانی در ساخت لوازم جانبی کامپیوتری دارد صفحه کلیدی بسیار شبیه به مدل K480 لاجیتیک در دست تولید دارد که قابلیت پشتیبانی همزمان از سه پلتفرم محبوب دنیای تبلت‌ها را به کاربر ارائه می‌کند.

ساخت صفحه کلید با پشتیبانی از iOS و اندروید٬ حرکت عجیبی بین محصولات مایکروسافت نیست٬ اما فرق این محصول جدید با مدل‌های قبلی در این است که این صفحه کلید دارای دکمه‌هایی مانند دکمه خانه‌ی اندروید و دکمه Command معمول در کیبوردهای اپل است. این صفحه کلید با این ‌که بر روی تبلت‌های ویندوزی نیز کار می‌کند٬ ولی مایکروسافت لوگو ویندوز را بر روی دکمه‌های صفحه کلید نگذاشته است که باعث شده این محصول٬ اولین صفحه کلید در بین مدل‌های سیمی و بی‌سیم باشد که لوگوی تجاری ویندوز را روی صفحه‌اش مشاهده نمی‌کنیم. صفحه کلید جدید مایکروسافت مجهز به یک باتری قابل شارژ است که با هر بار شارژ کامل آن٬ تا ۶ ماه انرژی لازم برای فعالیت را خواهد داشت.

حتی ۱۰ دقیقه شارژ این صفحه کلید برای استفاده یک روز کامل از آن کافی خواهد بود. به همراه این محصول٬ یک استند جدا شونده‌ی یک پارچه برای محافظت از صفحه کلید در مواقعی که استفاده‌ای از آن نمی‌شود٬ در نظر گرفته شده است. مایکروسافت برای پشتیبانی از بلوتوث در ابزارهای مختلف یک دکمه را در نظر گرفته است که با تغییر حالت آن، بلوتوث سازگار با iOS یا اندروید یا ویندوز فعال می‌شود تا امکان اتصال صفحه‌کلید به تمام ابزارهای موجود در پلتفرم‌های ذکر شده، میسر شود. مایکروسافت در نظر دارد این صفحه کلید همه کاره را در ماه اکتبر سال جاری و در دو رنگ سفید و مشکی به قیمت ۷۹.۹۵ دلار به فروش برساند.

زومیت