اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

عرضه سرفیس پرو 3 در اروپا

۷۸۳ شماره اطلاع نامه : عرضه سرفیس پرو 3 در اروپا ۱۳۹۳/۰۷/۰۱ عرضه سرفیس پرو 3 در اروپا تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات عرضه سرفیس پرو 3 در اروپا

عرضه سرفیس پرو 3 در اروپا

سرفیس پرو ۳ مایکروسافت اخیرا در اروپا به بازار عرضه شده است. این نسخه جدید در پی فروش بسیار کم اولین سرفیس، طراحی شد. این تبلت ۷۹۸ گرم وزن دارد و صفحه نمایش آن ۱۲ اینچ است. ششصد هزار دستگاه از مدل اولیه موسوم به «سرفیس پرو ۲» در کل جهان به فروش رفت، در حالی که آی پد، شانزده هزار دستگاه فروخت. مایکروسافت امیدوار است با افزودن «داکینگ استیشن» یا جایی برای اتصال به این دستگاه، بتواند به نتایج بهتری دست پیدا کند.

این وسیله جانبی برای اتصال و شارژ کردن لپ تاپ و همچنین نمایشگرهای اچ دی، سیستم های صوتی، کیبورد و چاپگر به کار می رود. یکی از نکته های برجسته «سرفیس پرو ۳» قلم آن است که با آن می توان بر روی نمایشگر یادداشت کرد. این قلم احساس نوشتن روان و واقعی را در کاربر ایجاد می کند.

همچنین می توان با فشردن دکمه موجود بر روی قلم، نرم افزار «وان نوت» را حتی زمانی که لوح در حالت «خواب» است، اجرا کرد. باب او دانل، تحلیلگر در مرکز پژوهش «تکنالیسیس» معتقد است این دستگاه، دسترسی به همه خدمات مایکروسافت را ممکن می کند. او می گوید: "سرفیس، یک دندانه در کل چرخه سخت افزار مایکروسافت است و به کاربر اجازه دسترسی به همه خدمات مایکروسافت را می دهد. مانند آفیس، اسکایپ، بینگ، وان درایو و وان نت. مایکروسافت در نظر دارد کاربران آی پد و گوشی های اندروید را نیز پوشش دهد."

قیمت «سرفیس پرو ۳» از ششصد یورو شروع می شود و قیمت مجهزترین آن به ۱۵۰۰ یورو می رسد. به نظر تحلیلگری دیگر، گرانی این دستگاه نقطه ضعف آن است. آوی گرینگارت مدیر پژوهش دستگاه های مصرف کننده در «کارنت آنالیسیس» می گوید: "برای داشتن یک محصول قوی، با قابلیت حمل راحت و بسیار سبک باید پول هنگفتی خرج کرد. ولی اگر فقط به دنبال یک لوح رایانه سبک و نازک هستیم، دستگاههای بسیار ارزان در بازار وجود دارد." در هر حال به نظر می رسد دستگاه های دو منظوره ای که هم بعنوان تبلت و هم بعنوان لپ تاپ از آنها می توان استفاده کرد محبوبیت بسیاری در میان کاربران دارند.

جی اس ام آریا