اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

مادربرد جدید BIOSTAR برای رقابت با سایر رقبا

۷۸۸ شماره اطلاع نامه : مادربرد جدید BIOSTAR برای رقابت با سایر رقبا ۱۳۹۳/۰۷/۰۲ مادربرد جدید BIOSTAR برای رقابت با سایر رقبا فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات مادربرد جدید BIOSTAR برای رقابت با سایر رقبا

مادربرد جدید BIOSTAR برای رقابت با سایر رقبا

شرکت BIOSTAR به تازگی نمونه جدیدی از یک مادربرد فوق العاده را طراحی کرده است که با امکانات و ویژگی هایی که دارد می تواند به زودی در گروه مادربرد های رده بالا و گران قیمت بازار قرار بگیرد. مادربرد Hi-Fi Z97Z7 بر پایه چیپ ست Intel Z97 می باشد و از طراحی فوق پیشرفته و طول عمر بسیار بالای قطعات الکترونیکی برخوردار است.

ویژگی های اصلی این مادربرد مجهز بودن به اسلات PCI Express 3.0x16 و پورت PCIe M.2 و همچنین فناوری انحصاری BIOSTAR موسوم به Super Hi-Fi در سیستم صوتی آن است. این مادربرد از سوکت 1150 و فرم ATX پشتیبانی می کند و دارای 4 اسلات برای حافظه رم با پشتیبانی از سرعت 2800 مگاهرتز در حالت اورکلاک است و حداکثر تا 32 گیگابایت حافظه رم را می توان بر روی آن نصب کرد. Hi-Fi Z97Z7 مجهز به خروجی ویدئویی HDMI است که نمایش تصاویر با کیفیت 4k و 2K را پشتیبانی کرده و از نطر اتصال وسایل ذخیره سازی نیز با دارا بودن پورت SATA Express می تواند حافظه های پرسرعت را از طریق پورت های SATA و PCIe با حداکثر سرعت 10 گیگابیت در ثانیه پشتیبانی کند.

BIOSTAR در طراحی سیستم صوتی این مادربرد چیزی کم نگذاشته است. این مادربرد قدر است با مجهز بودن به فناوری Super Hi-Fi شفاف ترین و با کیفیت ترین صدای ممکن را با 7.1 کانال Blu-Ray از طریق پورت DVI استاندارد منتقل و پخش کند. خازن ها و قطعات دیگر سیستم صوتی از بهترین کیفیت ساخت بهره می برند و طول عمر بالایی نیز دارند. در قسمت های دیگر این مادربرد نیز از خازن های فوق العاده با کیفیت و با طول عمر بالا استفاده شده که حداقل نشت الکتریکی را دارند. کانکتور 8 فاز این مادربرد امکان اورکلاک غیر موازی را فراهم می کند تا در کمترین حرارت ایجاد شده بالاترین بازدهی و سرعت پردازش، بدست آید.

بکارگیری قطعات درجه یک در سیستم کنترل ولتاژ مانند استفاده از Super Durable Ferrite Choke باعث می شود ظرفیت انتقال جریان الکتریکی در مدار تغذیه بالاتر رفته و کمترین اتلاف انرژی صورت گیرد. هدر های اتصال کابل های اضافی مانند کابل USB 3.0 و SATA III که بر روی مادربرد نصب شده، فلزی و با دوام است و یک ویژگی بسیار جالب اینکه برای عیب یابی وضعیت اورکلاک در این مادربرد از یک LED کوچک در قسمت پایین استفاده شده است که کد های مربوطه را در زمان اورکلاک نشان می دهد و کار را برای کاربر بسیار راحت تر می کند.

شهر سخت افزار