اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

پشتیبانی ویندوز 9 از وضوح 8K UltraHD

۷۸۹ شماره اطلاع نامه : پشتیبانی ویندوز 9 از وضوح 8K UltraHD ۱۳۹۳/۰۷/۰۲ پشتیبانی ویندوز 9 از وضوح 8K UltraHD نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات پشتیبانی ویندوز 9 از وضوح 8K UltraHD

پشتیبانی ویندوز 9 از وضوح 8K UltraHD

ویندوز 9 قرار است یکی از انتقاهای وارد شده به نسخه قبلی را برطرف کرده و با ویژگی های ارتقا یافته معرفی شود. یکی از مشکلات وارده به ویندوز 8، عدم پشتیبانی از صفحه نمایش هایی با وضوح بالا بود. حالا گزارش هایی رسیده است که گویا ویندوز بعدی یا همان ویندوز 9 قرار است به صورت پیش فرض از صفحه نمایش هایی با وضوح بالا در حدود 8K UltraHD نیز پشتیبانی کند.

اکنون واحد ویندوز مایکروسافت این اجازه را به تولید کنندگان و شرکای خود داده است که آیکون هایی با وضوح 768 × 768 پیکسل طراحی کنند. این نشانه خوبی است که مایکروسافت به انتقاد ها گوش کرده و مقیاس طراحی سیستم عامل خود را افزایش داده است در نتیجه احتمال پشتیبانی از چنین وضوحی بیشتر شده است. اگر این حرکت مایکروسافت در جهت پشتیبانی از وضوح های 8K محقق شود، بزودی شاهد استفاده فراگیر تر از صفحه نمایش های +4K با طعم مایکروسافت هستیم.

از طرف دیگر این پشتیبانی قرار است رقیبی جدی برای سری مک بوک رتینا باشد. اما ما لپ تاپ هایی نیز داریم که از نظر وضوح با مک بوک رتینا رقابت می‌کند، با نگاهی به منابع و صحبت کارشناسان، پشتیبانی Mac OS از چنین صفحه نمایش هایی بسیار بهینه تر بوده و ویندوز مجبور است به صورت خاص، برای چنین صفحه نمایش هایی بهینه شود که با ورود ویندوز 9 این مورد از "خاص" بودن به صورت "عام" در خواهد آمد. اگر مایکروسافت این مورد را در ویندوز بعدی برطرف کند بزودی باید شاهد باشیم که توسعه دهندگان همه نرم افزار های خود را در جهت هماهنگی بروز خواهند کرد.

جی اس ام آریا