اخبار و مقالات :: لپ تاپ و اولترابوک

مک بوک جدید با صفحه نمایش Retina و پشتیبانی از USB Type-C

۷۹۱ شماره اطلاع نامه : مک بوک جدید با صفحه نمایش Retina و پشتیبانی از USB Type-C ۱۳۹۳/۰۷/۰۳ مک بوک جدید با صفحه نمایش Retina و پشتیبانی از USB Type-C لپ تاپ و اولترابوک :: اخبار و مقالات مک بوک جدید با صفحه نمایش Retina و پشتیبانی از USB Type-C

مک بوک جدید با صفحه نمایش Retina و پشتیبانی از USB Type-C

در عرض چند ماه گذشته اخبار و شایعات زیادی درباره مک بوک جدید اپل که قرار است در ماه اکتبر امسال معرفی شود شنیده بودیم. گفته شده بود که این محصول جدید از صفحه نمایش 12 اینچی "رتینا" برخوردار خواهد بود که کیفیت نمایش آن برابر با حداکثر قدرت تفکیک چشم انسان است. در یکی دو روز گذشته خبر های جدیدی منتشر شده حاکی از اینکه مک بوک جدید اپل از کانکتور های جدید و دو طرفه USB Type-C نیز پشتیبانی خواهد کرد. البته این اخبار هنوز تایید نشده و در حد شایعه است اما در همایش اپل که در اکتبر امسال برگزار میشود همه چیز روشن خواهد شد.

گذشته از آن گفته شده که این مک بوک از تمام مدلهای قبلی اپل و حتی از MacBook Air فعلی باریکتر و سبکتر است چون از پردازنده های بسیار کم مصرف Intel Broadwell-Y بهره خواهد برد که نیازی به سیستم خنک کننده و فن نخواهد داشت. برای باریک تر شدن این لپ تاپ، شرکت اپل در طراحی خود پورت های USB را با نوع جدید آن یعنی USB Type-C جایگزین کرده است که ضخامت کمتری دارند و البته برای پشتیبانی از وسایلی که از پورت های USB قبلی استفاده میکنند آداپتور مخصوصی در جعبه مک بوک قرار خواهد داشت تا بتوان وسایل قدیمی را نیز با کابل جدید به مک بوک متصل کرد.

استفاده از این کانکتور ها خیال کاربر را از لحاظ اینکه کابل را از چه جهتی به مک بوک متصل میکند راحت خواهد کرد چرا که کانکتور USB Type-C دو طرفه است و جهت خاصی برای اتصال به دستگاه ندارد اما استفاده از آداپتور تبدیل کننده ممکن است با بسیاری از دستگاهها در حال حاضر سازگار نباشد چون این استاندارد، بسیار جدید است و کمی زمان لازم است تا دستگاهها آن را پشتیبانی نمایند. در اخبار آمده است که صفحه نمایش این مدل از لبه های باریک تری برخوردار خواهد بود و صفحه کلید آن نیز به طور کامل عرض لپ تاپ را خواهد پوشاند، ضمناً بلند گوها نیز در قسمت بالای صفحه کلید قرار دارد. قیمت و زمان آغاز به فروش مک بوک جدید هنوز معلوم نیست و حتی در شایعات اخیر هم هیچ اشاره های به آن نشده است بنابر این اظهار نظر درباره این دو مورد هنوز ممکن نیست.

شهر سخت افزار