اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

معرفی پل SLI LED برای کارت گرافیک های جدید NVIDIA

۷۹۷ شماره اطلاع نامه : معرفی پل SLI LED برای کارت گرافیک های جدید NVIDIA ۱۳۹۳/۰۷/۰۶ معرفی پل SLI LED برای کارت گرافیک های جدید NVIDIA فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات معرفی پل SLI LED برای کارت گرافیک های جدید NVIDIA

معرفی پل SLI LED برای کارت گرافیک های جدید NVIDIA

اگر دوست داشته باشید از زرق و برق بیشتری در داخل کیس گیمینگ خودتان استفاده کنید، شرکت NVIDIA اخیراً سه مدل پل SLI به بازار معرفی کرده است که مجهز به چراغ LED زیبایی نیز هستند. این پل ها در سه نوع عرضه می شوند و زمانی به کار می آیند که شما از دو یا سه کارت گرافیک NVIDIA بر روی سیستم خود استفاده کنید.

شما می توانید زمانی که چند کارت گرافیک NVIDIA را با هم SLI می کنید با استفاده از یکی از این پل ها (بسته به محل قرار گیری کارت گرافیک ها نسبت به هم) کارت های گرافیک را به هم متصل کنید. با این کار پردازنده های گرافیکی از طریق این پل با هم ارتباط برقرار می کنند. این پلها ارتباط بین GPU ها را با سرعت 1 گیگابیت در ثانیه برقرار می کنند و به این ترتیب دیگر برای ارتباط دو کارت، پهنای باند Bus بر روی پورت های PCI Express مورد استفاده قرار نخواهد گرفت.

این پلها در سه مدل طراحی شده اند. یک مدل برای مواقعی که دو کارت گرافیک بر روی دو اسلات کنار هم نصب شده باشند. مدل دوم برای زمانی که دو کارت گرافیک به فاصله یک پورت خالی در میان آنها بر روی مادربرد نصب شده اند و مدل سوم هم برای حالتی است که شما از سه کارت گرافیک بر روی مادربرد استفاده می کنید. این پل ها فعلاً در آمریکا و کانادا به فروش می رسند اما بزودی از طریق سایت هایی مثل Ebay نیز در دسترس خریداران دیگر کشورها قرار خواهد گرفت. پل های SLI دو طرفه به قیمت 29.99 دلار و پل سه طرفه با قیمت 39.99 دلار به فروش می رسند.

این پل های SLI طوری طراحی شده اند که با همه کارت گرافیک های GTX و مدرن امروزی که از SLI پشتیبانی می کنند، همخوانی دارند. کارت هایی مثل GeForce GTX 770, GTX 780, GTX 780 Ti, GTX TITAN, GTX TITAN Black و همینطور دو کارت گرافیک جدید NVIDIA GTX 970 و GTX 980 امکان استفاده از این پل ها را دارا هستند. باید توجه داشت که این پل های SLI فقط بر روی کارت های NVIDIA قابل نصب هستند و کارت های دیگر که از سیستم خنک کننده سفارشی و بزرگتر استفاده می کنند با این پل ها سازگاری ندارند. برای کنترل رقص نور و رنگ LED بر روی این پل ها نیز باید GeForce Experience 1.7 را بر روی سیستم خود نصب کرده باشید.

شهر سخت افزار