اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

مادربوردهای سری DRONE مناسب اورکلاکر های تازه کار

۸۰۱ شماره اطلاع نامه : مادربوردهای سری DRONE مناسب اورکلاکر های تازه کار ۱۳۹۳/۰۷/۰۸ مادربوردهای سری DRONE مناسب اورکلاکر های تازه کار فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات مادربوردهای سری DRONE مناسب اورکلاکر های تازه کار

مادربوردهای سری DRONE مناسب اورکلاکر های تازه کار

ECS که در کامپیوتکس امسال حضور موثر و فعالی از خود نشان داده بود، بالاخره بعد از گذشت چندماه از رونمایی مادربوردهای کوچک و دوست داشتنی خود با عنوان اصلی DRONE، تصمیم به عرضه رسمی آن ها گرفت. این دو مادربورد که در پلتفرم mini-ITX به تولید رسیده اند، پردازنده هایی مطابق با سوکت LGA1150 را در قلب تپنده خود جای می دهند و به نحوی طراحی شده اند تا به راحتی امکان اورکلاک پردازنده مرکزی و حافظه های رم را در اختیار کاربر خود قرار دهند.

این دو محصول که به ترتیب عناوین Z97I-DRONE و H97I-DRONE را به خود اختصاص داده اند، نیروی خود را از دو کانکتور 8+24 پین دریافت می کنند و تنها دارای یک اسلات PCI Express X16 (نسل سوم) و دو اسلات DIMM برای نصب حافظه های رم DDR3 می باشند. همچنین 5 خروجی ساتا III با سرعتی معادل 6 گیگابیت بر ثانیه و انواع خروجی های تصویری DVI (Dual-Link) ،HDMI و Display Port نیز برای آن ها در نظر گرفته شده اند. وجود 6 پورت پرسرعت USB 3.0 و خروجی صدای 8 کاناله HD، پورت شبکه گیگابیتی و خروجی SPDIF نیز از دیگر موارد حائز اهمیت آن ها به شمار می رود. H97I-DRONE و Z97I-DRONE که مشخصا برای اورکلاکر های تازه کار طراحی شده است، به زودی روانه بازار خواهد شد.

شهر سخت افزار