اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

سری جدید خنک کننده های مایع شرکت DEEPCOOL

۸۰۶ شماره اطلاع نامه : سری جدید خنک کننده های مایع شرکت DEEPCOOL ۱۳۹۳/۰۷/۱۱ سری جدید خنک کننده های مایع شرکت DEEPCOOL کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات سری جدید خنک کننده های مایع شرکت DEEPCOOL

سری جدید خنک کننده های مایع شرکت DEEPCOOL

DEEPCOOL یکی از تولید کنندگان متخصص در زمینه سیستم های خنک کننده کامپیوتر های شخصی است که اساساً با هدف طراحی و ساخت پیشرفته ترین کولرها تاسیس شده است. این شرکت به تازگی چند مدل از کولرهای مایع خود موسوم به CAPTAIN را برای نصب بر روی پردازنده های کامپیوتر های شخصی به بازار معرفی کرده است که بازدهی بسیار بالایی دارند.

بعد از سری محصولات MAEL STROM که بسیار موفق ظاهر شدند، حال این شرکت زیر گروه جدیدی از محصولات خود را تحت عنوان GAMER STORM به بازار معرفی می کند که خنک کننده های جدید جزو این زیر گروه هستند و با نام CAPTAIN شناخته خواهند شد. کولر های مایع CAPTAIN در سه مدل 120 میلیمتری، 240 و 360 میلیمتری طراحی شده اند و همه آنها از ویژگیهای منحصر بفردی برخوردارند.

در طراحی انحصاری این محصولات از روش خاصی موسوم به SS استفاده شده است که در آن، پمپ و سینک خنک کننده از دو قسمت مجزا تشکیل شده اند. یک لوله شفاف، مایع خنک کننده را از پمپ به قسمت رادیاتور هدایت می کند و طراحی آن به گونه ایست که شکل و شمایل یک راکتور اتمی را در ذهن تداعی می کند. صفحه رادیاتور اصلی 100 در صد از جنس مس ساخته شده است تا هدایت گرمایی بالایی داشته باشد.

کانالهای جریان آب در داخل آن با ظرافت بالا و دقت 0.2 میلیمتر تراشیده شده اند تا حداکثر تماس همرفتی بین مولکولهاب آب و دیواره رادیاتور را فراهم کنند. فن بکار رفته در این سری محصولات به قدری بیصدا است که صدای چرخش آن حتی در 2200 دور در دقیقه به سختی شنیده می شود ضمن اینکه نسبت بازدهی به نویز این محصولات بسیار بالاست. فن ها به سهولت قابل جداسازی، تمیزکاری و روغن کاری می باشند. جالب اینجاست که قالب این خنک کننده ها طوری طراحی شده است که هم بر روی پردازنده AMD و هم Intel (شامل پردازنده های جدید سوکت LGA2011-V3) به راحتی قابل نصب است.

کنترل کیفیت در محصولات DEEPCOOL همیشه نقش مهمی در تولیدات این شرکت داشته است و در این سری محصولات نیز از بالاترین استانداردهای کنترل کیفیت در طراحی فنها، سینک خنک کننده و همچنین لوله های ضد تبخیر برای به حداقل رساندن تبخیر مایع خنک کننده بهره گرفته شده است. سری محصولات CAPTAIN از اکتبر امسال برای فروش در بازار های جهانی عرضه خواهند شد. قیمت مدل 120 میلیمتری 80 دلار، مدل 240 میلیمتری 110 دلار و مدل 360 میلیمتری نیز 140 دلار تعیین شده است.

شهر سخت افزار