اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

دیسک سختی که می تواند اطلاعات شما را بازیابی کند

۸۰۹ شماره اطلاع نامه : دیسک سختی که می تواند اطلاعات شما را بازیابی کند ۱۳۹۳/۰۷/۱۱ دیسک سختی که می تواند اطلاعات شما را بازیابی کند فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات دیسک سختی که می تواند اطلاعات شما را بازیابی کند

دیسک سختی که می تواند اطلاعات شما را بازیابی کند

شرکت Seagate یکی از پیشتازان تولید وسایل ذخیره سازی در دنیا، امروز اولین دیسک سخت (HDD) که به صورت اختصاصی از اطلاعات مراقبت می کند را عرضه کرد. این محصول که Seagate Surveillance HDD نام دارد با استفاده از سرویس Seagate Rescue به گونه ای طراحی شده است تا اطلاعات پاک شده به صورت عمدی و اتفاقی را به آسانی بازیابی کند. به این صورت طول عمر و هزینه های لازم برای نگه داری اینگونه از دیسک های ذخیره سازی به شدت کاهش می یابد.

سرویس Seagate Rescue با استفاده از یک فرآیند آسان و سریع می تواند حتی پس از دو هفته از پاک شدن اطلاعات هم آنها را بازیابی کند. بر طبق آزمایشات انجام شده این سرویس بیش از 90 درصد در بازیابی اطلاعات موفق بوده است. بعد از خرید Surveillance HDD این سرویس به مدت سه سال بازیابی اطلاعات از دست رفته به دلیل ویروس ها و یا اتفاقات طبیعی را تضمین می کند.

این هارد دیسک نسل هفتمی در ظرفیت های تا 6 ترابایت طراحی شده است تا قادر باشد چیزی حدود 600 ساعت از ویدئوهای HD را در خود ذخیره کند. این ظرفیت بالا Surveillance HDD را به عنوان با ظرفیت ترین هارد دیسک محافظت کننده اطلاعات معرفی کرده است. با استفاده از سنسورهای Rotational Vibration یا RV این محصول می تواند به خوبی از 16 درایو ذخیره سازی پشتیبانی کند تا برای کاربرد در فعالیت های تجاری کوچک و متوسط که ارزش اطلاعات آنها بسیار مهم است ایده آل باشد.
 

Surveillance HDD

با استفاده از 32 کانال ذخیره سازی و سرعت بالای نوشتن اطلاعات برای انجام کارهای حجیم وسنگین بسیار مناسب به نظر می رسد. علاوه بر این ترکیب سنسورهای RV با سرویس Seagate Rescue باعث شده است تا عملکرد به صورت چند درایوی و سیستم RAID به همراه امنیت اطلاعات بالا فراهم شود. این هارد دیسک همچنین دارای زمان MTBF در حدود 1 میلیون ساعت است تا در حالی که هزینه های لازم برای نگه داری را کاهش می دهد ضریب اطمینان و امنیت عملکرد خود را هم افزایش داده باشد.

MTBF که مخفف عبارت Mean Time Between Failure است به عنوان معیاری برای سنجش اطمینان و معرفی متوسط زمانی که یک قطعه بین دو خرابی کار می کند استفاده می شود. Seagate Surveillance HDD در حال حاضر با ظرفیت های 1 تا 4 ترابایت در دسترس است. ظرفیت های 5 و 6 ترابایتی این حافظه هم قرار است تا پایان سال 2014 در دسترس همگان قرار بگیرد.

شهر سخت افزار