اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

قابلیت های جدید در ویندوز 10 مایکروسافت

۸۱۵ شماره اطلاع نامه : قابلیت های جدید در ویندوز 10 مایکروسافت ۱۳۹۳/۰۷/۱۴ قابلیت های جدید در ویندوز 10 مایکروسافت نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات قابلیت های جدید در ویندوز 10 مایکروسافت

قابلیت های جدید در ویندوز 10 مایکروسافت

کمپانی مایکروسافت پس از خبرها و اطلاعات زیادی که از نسخه جدید ویندوز خود منتشر کرده بود، سرانجام در مقابل تعجب کاربرانش و همچنین دیگر رقیبان، از نسخه 10 سیستم عامل ویندوز خود رونمایی کرد. مایکروسافت برعکس روند همیشگی خود با جهشی 2 پله‌ای ویندوز جدید را Windows 10 نامید. این سیستم عامل جدید دارای قابلیت ها و امکانات بسیار قدرتمندی است که کاربران طرفدار مایکروسافت منتظر آن بوده اند.

منوی استارت در ویندوز 10:

مایکروسافت بعد از حذف منوی استارت در ویندوز 8، در نسخه جدیدش، ویندوز 10 منوی استارت را با تغییراتی از قبیل باز شدن منو به‌ صورت سنتی با قابلیت پین کردن نرم‌افزارهای مختلف حتی نرم‌افزارهایی که برای نسخه‌ دسکتاپ طراحی نشده‌اند ارائه کرد.


استفاده از قالب پنجره:

مایکروسافت امکان اجرای نرم‌افزارها با رابط کاربری لمسی را به محیط دسکتاپ آورد. در کنار این ویژگی اضافه شدن دکمه‌ های بستن و کوچک کردن در گوشه‌ پنجره‌های نرم‌افزارها می‌توان اشاره کرد.
 

چندین دسکتاپ در ویندوز 10:

امکان دارد صفحه‌ اصلی کار شما در ویندوز بسیار شلوغ باشد و یا چندین نفر از یک سیستم استفاده نمایید و هر شخص خواهان قرار دادن نرم‌افزارهای دلخواه بر روی دسکتاپ باشد. در ویندوز 10 امکان استفاده از چندین دسکتاپ و قابلیت سوئیچ بین آنها فراهم گردیده است.


جستجوی سریع تر:

مایکروسافت قصد دارد File Explorer ویندوز 10 را به‌ نوعی هوشمند سازد تا پوشه‌ هایی که شما بیشتر به آن‌ها سر می‌زنید را به خاطر سپرده تا در صورت جستجوی فایلی، پوشه‌ های پربازدید را در رأس جستجو قرار دهد. با این کار احتمال سریع تر پیدا شدن فایل نیز افزایش خواهد یافت.


اضافه شدن دکمه‌ کار:

با کلیک بر روی این دکمه که قرار است به ویندوز 10 بیاید، می‌توان به‌ سرعت بین نرم‌افزارها و دسکتاپ‌های متفاوت سوئیچ کرد.
 

کلیدها و میانبرهای جدید:

یکی دیگر از ویژگی‌های اضافه‌ شده به ویندوز 10 خط فرمان قابل‌ برنامه‌ ریزی است که فرد می‌تواند با برنامه‌ ریزی آن به‌صورت شخصی یک میانبر برای اجرای هر فرمانی استفاده نماید.


File Explorer جدید:

File Explorer جدید دارای دکمه‌ خانه با قابلیت تعریف هر صفحه‌ای می باشد. همچنین دکمه‌هایی بر روی آن به‌ منظور سهولت در اشتراک گذاری فایل‌ها و صفحات بدون نیاز به نرم‌افزار خاصی تعبیه‌ شده است.


قالب‌بندی بهتر صفحه:

ویندوز جدید این امکان را می‌دهد که به‌صورت همزمان از 4 نرم‌افزار استفاده کنید و تمام آن‌ها را به‌صورت کامل مشاهده نمایید. در این طرح جدید، صفحه به یک مربع تقسیم می‌شود. ویندوز جدید همچنین نرم‌افزارهایی که به‌طور پنهان در حال فعالیت می‌باشند را به کاربر اطلاع می‌دهد و حتی به‌طور هوشمند پیشنهادهایی با کار در حال انجام کاربر برای استفاده از نرم‌افزارها و پر کردن فضای خالی صفحه ارائه می‌کند.


تطبیق با رابط کاربری:

بهترین امکان معرفی‌شده در ویندوز 10 را می‌توان به محیطی که در آن‌ هم استفاده از موس و کیبورد و هم صفحه‌ لمسی وجود دارد اشاره کرد. ویندوز جدید به‌طور خودکار در شرایط وصل و استفاده از موس و کیبورد نرم‌افزارها و محیط را برای استفاده از آنها آماده می‌کند و در صورت استفاده از صفحه‌ لمسی محیط را با این رابط کاربری تطبیق خواهد داد.


یک فروشگاه برای همه:

در نسخه‌ جدید یک استور یا فروشگاه برای دریافت نرم‌ افزارها وجود دارد. با این ویژگی نرم‌ افزارهای طراحی‌ شده قابلیت اجرا بر روی‌ گوشی و هم سیستم‌های رومیزی را خواهند داشت.

جی اس ام آریا